Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék kiadni. Mik...

Tamy16 kérdése:

Könyvet szeretnék kiadni. Mik a teendőim?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy könyvet kiadni, de félek, hogy ha elviszem egy kiadóhoz elviszem és elutasít később felhasználja ellenem. Mit lehet tenni ennek megelőzésére? (Értelmes válaszokat kérek idióta megjegyzésekre nem vagyok vevő)

#Könyv védelme
2013. ápr. 1. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed, akkor magánkiadásban azt adsz ki amit akarsz.
2013. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kiadónak először csak pár fejezetet kell leadni. Ha ők ebből azt látják hogy a könyved sikeres, és érdekelné a nagy közönséget, akkor felveszik veled a kapcsolatot, és személyesen megbeszélitek a részleteket. Ha számodra is kedvező az ajánlatuk akkor átadod a teljes példányt,de ebben az esetben már írtok egy átvételi elismervényt. Ha mégsem tetszik a kiadónak a teljes könyv akkor visszaadja, de nem fog vele visszaélni, mert van egy elismervény ami téged igazol, hogy a te tulajdonod a könyv.


Szóval kizárt hogy bármelyik kiadó visszaéljen a munkád gyümölcsével.


Hidd el nekem. Pár fejezetből tudni fogják hogy érdemes -e beleáldozni anyagilag vagy sem.

Viszont megteheted azt is amit az első írt. Összeszedsz egy csomó pénzt. Elmész egy kisebb nyomdába, és üzletet kötsz a nyomdavezetővel. Megbeszélitek hogy mennyi pld-ban nyomtassa ki a könyvet. Majd keresel egy borító rajzolót szerkesztőt akivel szintén üzletet kötsz hogy tervezzen a könyvednek egy jó kis borítót. Ha ez megvan akkor szépen kifizeted a teljes összeget (nem lesz olcsó, mert sok ember munkáját kell majd megfizetned) majd szépen eladod, elajándékozod a kiadott könyveidet. Nem árt pár könyves bolttal is szerződést kötni hogy árulja a könyvedet..

<könyvkiadónál dolgozom>

2013. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy magánkiadásban megjelenjen nincs olyan sok pénzem. Nagyon köszönöm a hasznos válaszaitokat sokat segítettetek.
2013. ápr. 2. 08:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Helló, szerintetek 14 évesként kiadnák a novellagyűjteményem, főleg a könyvkiadós válaszoló? Ha kell küldök részletet a színvonalhoz :D És melyik kiadónál dolgozol?
2014. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a korod számít, hanem az, hogy milyen minőségű a munkád. Ha jól írsz, akkor lehetsz ötéves is, kiadják, ha profitál.

A kérdezőnek válaszolva pedig én nem javasolnám a magánkiadást. Nagyon drága, és ha kiadó nem adja ki, akkor annak valószínűleg oka van. Nem vennék meg az emberek.

2018. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!