Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Monte Cristo grófja c....

A Monte Cristo grófja c. könyvet eredetileg is Alexandre Dumas írta, vagy az övé csupán feldolgozás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 00:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ő írta, csak a folytatásaiban közreműködött más, ill. a Monte Cristo történetek 3-4. részéhez (A világ ura, A milliomos menyasszony) neki már nem is volt köze.
2013. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ő eredeti története, amit Pierre Picaud megtörtént esete ihlettek.


Kár, hogy régi kérdés, mert kíváncsi lettem volna, hogy milyen folytatásokra gondolt az egyes. Tudomásom szerint egyik folytatáshoz sincs semmi köze Dumas-nak, az összes lényegében fanfiction. Ez igaz a részben neki tulajdonított "Holt kéz"-re is. Eredeti címén: A mão do finado, amit Alfredo Hogan írt, franciául La main du défunt címen jelent meg F. Le Prince álnév alatt és Dumasnak semmi köze nem volt hozzá. Dumas még életében tiltakozott az ellen, hogy az ő neve alatt jelenjen meg és az ő írásának tulajdonítsák. Dumas nem akarta folytatni a Monte Cristot, amit én személy szerint megtudok érteni, mert szerintem úgy jó a lezárása, ahogy van.

2019. júl. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!