Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki jó irodalomból? 10....

Valaki jó irodalomból? 10. osztályos. Mikes Kelemen Törökországi levelek,37. levele, LENT

Figyelt kérdés

Kéne segítség, válasz pár kérdésre. :D Remélem valaki tud segíteni, mer fogalmazzunk úgy, hogy nem az én tantárgyam az irodalom.

Kérdések: 1, Értelmezd a teljes szöveg ismeretében a kezdő mondatot " úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont". 2, Miért kedvező a szőlőművelésnek a magyartól eltérő módja? 3, Miben különböznek a lakóházak az Európában megszokottól? 4, Mikor és hányszor hallgat misét a fejedelem naponta? 5, Milyen nemzetiségek élnek együtt Rodostóban? 6, Miért nem látta Mikes Kelemen a szomszédasszonyát? 7, Miért szórakoztató dolok török háznál vendégeskedni?( idézd a szöveg megfelelő részletét)

8, IGAZ VAGY HAMIS?: a,Rodostót a tengerparton fekszik; b,A várost pusztán hagyott földek veszik körűl; c,A gyapotföldeket férfiak művelik meg; d,A török főleg szőlőt és gyümölcsöt termesztenek; e,A magyarok érkezése elött magasabb árakat szabtak a piacon; f,A magyarok érkezése elött rosszabb volt a közbiztonság; g,Sok magyar család járnak vendégségbe; h,A fejedelem szórakozása a lovaglás és a vadászat; i,Mikes minden este 10 kor fekszik le; k,Mikes soha nem iszik kávét; l,A levélíró részletesen bemutatja a fejedelem napirendjét.


Nem arról van szó, hogy lusta vagyok és nem akarom meg csinálni, hanem segítség kéne, nem akarom csak magamra hagyatkozni, nem bízok ennyire a tudásomban, szövegértésemben, szeretném ha valaki segítene. Persze én is neki állok, de kíváncsi lennék a ti válaszotokra is. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS.



2013. ápr. 11. 17:23
 1/2 félix36 válasza:

1.első mondata személyes reflexiót fogalmaz. Kesernyés humorral írja le az otthonától távol élő levélíró érzéseinek ellentmondásosságát. egyrészt az idegenben való lét megszokottságát, másrészt a vágyakozást otthona után.

2. mert nem karózzák fel a szőlőt és az a földre lehajolva árnyékban van. ezért a föld nedves marad a szőlő pedig nem szárad el

3. a házaknak utcára nem nyílnak ablakaik

4. először 6 után, 3/4 1kor másodszor és 5 óra után harmadszor

5. örmények, törökök

6. mert mindig elmenekül előle (az örmények féltik a feleségeiket

7. kapnak dohányt, kávét de nem beszélgetnek

8. a-I,b-H,c-H,d-I,e-H,f-H,g-H,h-H,i-H,k-H,l-I

2013. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél, további szép napot!
2013. ápr. 11. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!