Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna Gimi vs. Valóság?

Szent Johanna Gimi vs. Valóság?

Figyelt kérdés
Szerintem elég sok mindenben eltér. Pl.: Léteznek egyáltalán olyan szülök, mint Reninek, akik könyvekből nevelik a gyerekeiket? Vagy, hogy minden elé a kis jelzőt oda rakja az anya és az apja meg csak van? Kingának a pattogásait nem hiszem, hogy bármilyen tanár elnézné. Virág körülbelül egy ötéves szintjén van és még sorolhatnám. Nektek vélemény észrevétel? Valamilyen logikaibukfenc?

2013. ápr. 14. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
ezek a dolgok a valóságban nem működnének, persze :) de ezekkel tette Laura színessé, érdekessé, viccessé a könyvsorozatot :) ha minden 100%-ig valósághű lenne, már nem lenne olyan "nagy szám" :)) szerintem pont ezektől a dolgoktól jó könyv, és "más" mint a többi :)
2013. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van az elsőnek. Ezt, az amolyan "álomkönyvet" lebegteti meg az olvasók előtt, akik persze azonnal ráharapnak. Szerintem a legtöbb lány Renit látja magában, mint a szürke kisegér. A szerelme pedig Cortezt testesíti meg. Az pedig, hogy összejönnek, nagyon biztatóan hat a tinik felé. Valamint ami szerintem a legnagyobb különbség, az maga az iskola. Miért tartanak Haloweent? Azt Magyarországon nem is szokás ünnepelni. Meg szinte minden héten van valami jópofa kis dolog (amik tényleg azok), de a valóságban ez nem szokott megtörténni. Meg számomra az is furcsa, hogy kb. 96 gyerek számára előáll egy óriási iskola, büfével (bár ez nem annyira különleges), suliboxokkal, óriási könyvtárral, lelátós tornateremmel. Szerintem itt egy kicsit "elamerikázták". Én személy szerint az írónő tetszetős humora miatt olvasom. Amúgy klassz kis könyv ez, inkább ez legyen a tinik kezében, mint a piásüveg! Remélem, segítettem! :)
2013. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Háát, logikai bukfenc az akad. Például eleve Cortez figurája, de azt nem is firtatnám... Egyrészt, hogy egy francia tagozatos és női névvel ellátott gimnáziumba szinte csak fiú jelentkezik. Nem tudom, én csak lányt láttam még, aki választhatott, és franciás lett. Azt persze hagyjuk, hogy Reni egy cukormázas álomvilágban él, ahol a szülei négy év alatt egyszer vesznek össze, és mindent megkap, amit csak akar.

Nem értem, Ricsiék miből tudtak lakást bérelni, amikor egyikük sem dolgozott, nem értem, mi vezérelte a fiúkat, amikor összejöttek Dinával, Kingát meg nincs ember, aki szeretné, nem hogy több fiúval is járt volna, és Reni legjobb barátnője lenne. A sorozat második fele sajnos erősen giccsbe fulladt. Cortez nem fog szeretni egy Renit, ez a fájdalmas igazság, bár egy percig sem tudtak szurkolni nekik, mert én szerencsére nem vagyok szürke egér. És nem kellenek a Cortezek se, ezért a regény nagyon fárasztó volt.

És nem értem, hogy Cortez hogy lehet gyakorlatilag zseni, amikor értetlen, nem tud semmit, és több tárgyból is bukott?

De Arnold viselkedését se tolerálták volna sehol sem, nem lehet késni az óráról, bármilyen okos is vagy!

Dave karakterében pedig szerintem volt egy jó adag előítélet, amit nem részleteznék.

2013. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem felesleges ezeket nézni. Mindenkinek feltűnik - legalábbis remélem -, hogy azért sok olyan dolog van a könyvben, ami nem működik a való életben, vannak karakterek, akikkel lehet soha nem fogok találkozni, mert lehet nincs is olyan személyiségű ember, helyzetek, amikre nem úgy reagálnának a körülöttem lévők, ahogy az SzJG-ben tették.

De ez egy ilyen könyv, én ezzel együtt szeretem. Ha pedig idegesítenek az ilyen dolgok, vagy direkt azt keresed, hogy mibe lehetne belekötni: biztos neked való ez a sorozat? Olyat olvass, amit élvezni is tudsz.

2013. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az elöttem szólóval de ha a valóságalapját vesszük és kizárjuk a kapcsolatos eltéréseket akkor azt is felfedezhető hogy a könyvet sok tini olvasni fogja és azzal hogy Laura Renit a szürke kíséretét tette föszereplőnek ezzel sok embernek példát mutat mármint a könyv . Szerintem nem a valóságalapja a lényeg hiszen ez nem egy történelemkönyv amit mindenki un hanem egy szórakoztató regény.
2013. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a könyv ettől IS vicces... Igaz ez a valóságban nem történhetne meg.
2013. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
oké nem reális- de akkor miért van az,hogy : "a mai tinédzerekrol szol" vagy "ez a konyv rolad is szol"- kérem ez badarság. lett volna írva hogy : "egy más osztály vagy Kuloncok vagy mittom én- e ne ez
2013. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
még hozzá tenném SAJÁT TAPASZTALATBOL SOHA mondom soha ne csináljátok meg azt ami ott le van írva: nem akarom részletezni a lényeg az hogy azért a hulyeségért amit a barátnommel csináltunk MAJDNEM KIRUGTAK AZ ISKOLÁBOL!!!!!!!
2013. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg elég sok mindenben eltér a valóságtól, de épp ezért könyv mert nem a teljes valóságot írja le. Ha nem lennének benne eltérő dolgok akkor nem érdekelne senki sem. Lehet, hogy Cortez és Reni szerelme is valótlannak tűnik de pont ezért érdekes.
2013. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy az iskolában van több rendezvény stb. stb.

Mivel magániskola ezért fizetős és gondolom több pénz folyik be, mint pl. egy rendes iskolába.

2014. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!