Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani az élet...

Tudnátok ajánlani az élet értelméről szóló könyveket?

Figyelt kérdés

egy mélyen elgondolkodtató könyvre gondoltam, ami után átgondolod az eddigi életedet, és örülsz az élet apró örömeinek. ne legyen túl hosszú

köszi 17/L


2013. ápr. 22. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A "mélyen elgondolkodtató" és az "átgondolod az eddigi életedet" alapján először a Bűn és bűnhődést akartam írni Dosztojevszkijtől, de az nem épp a legrövidebb. Ami meg is felel a kritériumaidnak, és nem is túl hosszú, az A vézna hóhér Darren Shantól. Se a címe, se a borítója ne tévesszen meg, mert elsősorban NEM fantasy. Egy fiktív világban játszódik, de az olvasása során apránként rádöbbensz, hogy elsősorban nem kalandregényt olvasol. A kalandok csak körítésként szolgálnak, amelyek segítségével a főszereplő (és vele együtt az olvasó) apránként megérnek egy magasabb morális szint megértésére, magukévá tételére.

Kemény könyv, de 17 évesen már meg fogsz tudni birkózni vele.

2013. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kis herceg. Ez alap minden életkorban érdemes újra olvasni és mindig hoz valami újat.

John Steinbeck: Édentől Keletre

2013. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is a Vézna hóhért ajánlanám, én most olvasom, tartok úgy a felénél, de tényleg inkább arról szól, amit leírtál, és nem is kell annyira mélyen beleásni magunkat, hogy megértsük, mit is akar közölni, hiszen nem ködösít, hanem egyszerűen meg tudjuk állapítani, ki milyen erkölcsi értékeket képvisel, és nyomon tudjuk követni a főszereplő jellemfejlődését :) Hát, remélem emellett döntesz, mindenesetre jó olvasást! :)
2013. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ó:) nagyon szépen köszönöm nektek :)
2013. ápr. 25. 22:00
 5/7 anonim válasza:
én is köszönöm
2013. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez élet sötétsége
2013. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Paul Brunton önvaló bölcsesség
2022. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!