Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg olyan rossz ez a...

Tényleg olyan rossz ez a vers, hogy ki kellett nevetni?

Figyelt kérdés

Soha nem foglalkoztam komolyabban a versírással, mostanában írtam párat (kb. ötöt), és ezt megmutattam anyukámnak. Mondtam, hogy ne nevesse ki, mert még kezdetleges, stb. Mégis nevetett rajta, mert azt hitte, hogy nem kell komolyan venni. Tudom, hogy nem jó vers, de tényleg röhejes lenne?


Őszbe csavarodott vájár

talált rám csapzottan

majdnem holtra fagyottan.


Kérges-csipke kezét nyújtotta

Vak szeme vadul kutatott

Tekintete az enyémbe fúródott.


Vén-fiatal arcát

szánó mosoly rángotta átal

kérte, fogadjam el felebarátnak.


Bányájából amit kivájt

kutyáknak dobta oda koncnak


(Nincs befejezve, ezek után lehet, hogy nem is fogom.)

17/L



2013. ápr. 30. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem mondom, hogy rossz, de vicces a szóhasználatod. Ez a kérges-csipke kéz, az őszbe csavarodott vájár, meg még egy pár... én sem bírtam ki nevetés nélkül, bocsi.
2013. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%
Szerintem ez egyáltalán nem vicces! Ez nagyon is szép! Amúgy is a versírás gyakorlat kérdése,nem? :)
2013. ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát, lehet, hogy van benne valami, nem tudom, miért ilyen szavakat használtam :D Azért bántott a dolog, mert akkor írtam ezt, amikor nagyon szomorú voltam, amit akkor éreztem, beleírtam a versbe, és ezért olyan volt, mintha azt nevetné ki.

Persze tudom, túlreagálom, de tényleg rosszul esett.

2013. ápr. 30. 10:33
 4/12 rajcziz ***** válasza:
100%
Nevetségesnek nem nevetséges (semmi sem az), de mondanivalója, értelme az nincs.
2013. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
szerintem szép a szóhasználatod és értelmetlennek se mondanám. nekem kimondottan tetszik, de sajnos nem értheti mindenki.
2013. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát, számomra van értelme, de természetesen nem fogja mindenki megérteni, ha éppen nem fogja meg benne valami, vagy engem nem ismer.
2013. ápr. 30. 13:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem zavarba jött az anyukád, nem hitte, hogy komolyan hondolod. Érezhető, hogy szomorú voltál, amikor írtad, nem nevetséges. Ha jobban érzed magad attól, hogy kiírod magadból akkor írj!
2013. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Különösebben nem látom értelmét a versnek,de még csak el sem mosolyodtam rajta. Szerintem semmi nevetséges nincs benne,még a helyesírásod sem mondható röhejesnek,azzal sincsen gond.
2013. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolom ez egyfajta ürügy volt, hogy feltehesd a versedet a netre, szóval azt ugorjuk is át.

"Tudom, hogy nem jó vers, de tényleg röhejes lenne?"

Igen, most várod a megerősítést, hogy pedig jó.

Nem szeretem ezeket a kamasz depressziós írogatásokat, ez a vers meg egyszerűen nem rímel. Költői akarsz lenni, de nem megy. Érzem, mit akarsz kifejezni, de ha látnám, én is nevetnék rajta, fölösleges "mű-művészkedésnek" gondolnám.

2013. ápr. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem ürügy volt, kértem itt már egy másik versemről is véleményt, akkor egyszerűen megkérdeztem, elolvasná-e valaki.

Nem várok megerősítést egyáltalán, én sem gondolom, hogy jó, csak rosszul esett, hogy egy számomra fontos személy kinevette.

Egyébként igazad van, amikor írtam, akkor csak úgy jött, utólag elolvasva én is azt gondolom, hogy műnek hat. De szeretek írni, bár eddig csak prózát írtam, de ez is egy próbálkozás :) Nagyon szeretek verset olvasni, lehet, hogy az írásuk nem nekem való, de azt is remélem, hogy fogok fejlődni, és írok még jókat is.

2013. ápr. 30. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!