Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Befejezetlen...

Mi a véleményetek Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről című könyvről, a Húrin gyermekeiről és az Elveszett mesék könyvéről?

Figyelt kérdés
Hogy tetszettek nektek? Melyik a legjobb közülük? Melyiket érdemes megvenni és melyiket nem? Véleményeket kérek! Köszönöm! :)

2013. máj. 3. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Csak az Elveszett meséket olvastam, az annyira giccses volt az én ízlésemnek, hogy valahogy megbirkóztam vele, de a másik kettőt már el se kezdtem.
2013. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akit érdekel Tolkien világa, annak szórakoztató lesz. Személy szerint nekem nagyon tetszett mindegyik, mert szeretek mondákat, mítoszokat olvasni, s Tolkien világát is nagyon kedvelem.


A Befejezetlen regék viszont tényleg befejezetlenek, rövidebb fejezetek is vannak benne, amiknél sok kiegészítés, jegyzet is van; talán ez lehetett unalmas az előző hsz-nak, de ezeket nyugodtan át is lehet ugrani.

2013. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A meséket nem olvastam, a befejezetlen regéket meg még nem fejeztem be :) A Húrin gyermekei viszont nekem nagyon tetszett, jobban, mint A hobbit. A szilmarilok is jobban tetszett mondjuk, mint A hobbit, engem az nem annyira fogott meg (de valóban történik abban a piciny könyvben annyi esemény, hogy kitegyen három filmet, csak nincs annyira részletezve).
2013. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért hívják "befejezetlen regéknek"...:D Olyan hosszú, hogy én is hetekig olvastam! (Első voltam.)
2013. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én a húrin gyermekeit külön nem olvastam... csak azt a változatát ami a szilmarilokban, illetve hosszabban a befejezetlen regékben van. nekem a befejezetlen regék nagyon tetszett, volt benne pár újdonság meg jó volt ezzel zárnia Tolkien-maratonom :)az elveszett mesék könyvét nem olvastam, de amit tudok róla és olvastam belőle, az alapján nekem az a véleményem, hogy aki igen ráér az olvassa el, de aki csak a szilmarilokat olvassa el, nem fog semmit veszíteni, a szilmarilok a viszonylag végleges verzió, a mesék csak elzagyválják az író első gondolatait... bocsánat hogy így fogalmaztam. Lényeg ami lényeg, én A szilmarilokat után a Befejezetlen regéket ajánlom!! Nagyon tetszett benne Tuor és Húrin története így hosszabban, meg Galadriel és Celeborn története, Cirion és Eorl barátsága és a drúadánokról és a palantírokról szóló rész is!! :) Húrin gyermekeit meg csak akkor, ha nem volt elég az, hogy kétszer elolvashattad, hisz úgyis tudod a sztorit...(a regékben amúgy jóval részletesebb, mint a szilmarilokban, nekem elég volt).
2013. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ja és még előző vagyok :) a befejezetlen regékben szerintem a legtöbb információt a szövegekhez való jegyzetek jelentik!! Christopher Tolkien remekül átlátja az egészet. :)
2013. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!