Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Anne Rice Jézusról ír?

Figyelt kérdés

Anne Rice - Távol Egyiptomtól - Az Úr Krisztus c. mű...

Engem nagyon meglepett, szerintem ez a dolog nem igazán passzol az eddigiekhez.



2013. máj. 3. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Anne Rice sokáig eltökélt ateista volt, mint az néhány könyvében (pl. A kárhozottak királynője) erősen meg is jelenik. Aztán megtért, gondolom, ez a könyv is egy hitvallás akar lenni, megerősíti önmagát. Egy ember élete során fejlődik és változik, és ha valaki olyan régóta alkot, mint Anne Rice, akkor ez meg is jelenik az életművében.
2013. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ja, ez igaz. De mondjuk nekem ez kicsit így kiábrándító.
2013. máj. 3. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szabad megkérdeznem, miért találod kiábrándítónak? (nem kötekedni akarok, őszintén érdekel a véleményed)
2013. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, egyrészt nem szeretem a páli fordulatokat. A mesebeli dolgokat nagyon kedvelem (vámpírok, boszorkányok...) és ő nagyon jól is ír ezekről, de az ilyen hívő, keresztény, vallásos dolgokat utálom, és nem is tudom hozzá kötni.

Emiatt is mertem páli fordulatnak nevezni ezt az egészet. Ezzel a tudattal már nem lesz olyan élvezetes olvasni a tőle vett könyveket, hiszen amikor megtetszik az embernek egy írói stílus, az írójába is beleszeret. Viszont ezáltal hitelét veszti - számomra. De nem ítélem el, meg semmi, csak nem értek most vele egyet.

Aztán ki tudja, lehet, hogy nem is olyan ez a könyv, mint amilyennek elképzelem, lehet, hogy Jézust küklopszként mutatja be! :)

2013. máj. 7. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:
:D Értem. Azt hiszem, valamilyen szinten igazad van. Én szeretem a hitről szóló dolgokat, de a nagyon vallásos "propagandaanyagokat" nem, szerintem ezt nem fogom elolvasni. Anne Rice nekem megmaradt a vámpírok anyjának. :D
2013. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosan :)
2013. máj. 8. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!