Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy a világ...

Miért van az, hogy a világ leghíresebb detektívje kétségkívűl Sherlock Holmes, a leghíresebb krimiíró (nője) pedig Agatha Christie, holott nem is ő írta a Holmes történeteket? (Emellett pedig sokan nem tudják, hogy ki az a Sir Arthur Conan Doyle)

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert Christie RENGETEG nagyon elmés, agyafúrt könyvet írt, amiknek többsége csak a végén derült ki :D
2013. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A. C. jóval több könyvet írt, mint A. C. D., és az ő detektívjei (Poirot, Miss Marple) is elég híresek. Én mindkettőjüket szeretem, elég sok könyvüket olvastam is. Egyiküknek sem tetszett minden könyve, de a legtöbb azért igen. Összességében mégis azt mondom, hogy Agatha Christie jobb. Doyle-nak egyetlen olyan könyve van, amely szerintem igazán méltó a világhírre, A Sátán kutyája. A többi SH sztori is jó, de kevésbé kiemelkedőek.
2013. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván azért lehet ez, mert míg Agatha Christie könyveit sokan olvassák és néhányat meg is filmesítettek, de összességében Sherlock Holmesnak nagyobb "kultusza" van. Nem is A.C.D. könyvei a leghíresebbek, inkább a többféle feldolgozás filmekben, a sorozatok, fanfiction-ök...
2013. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem igényel választ véleményem szerint,sokkal inkább magyarázatot.

Doyle leghíresebb fiktív karaktere Sherlock Holmes,részletes,színes,jól felépített karakter.Az embereket érdekli ez a személyiség,a maga furcsa misztikumával és furcsaságaival együtt.Amit Doyle nem tudott végbe vinni a történeteivel,véghez vitte a főszereplővel.Van ilyen.Más íróknak más erősségei vannak.Van aki nem tudja leírni a dolgokat,viszont érdekesek a történetei,van aki lapos karaktereket csinál,viszont teremt egy kellemes atmoszférát a mondataival.

Sherlock egyszerűen kiemelkedett,ikonná vált.Olyan ez,mint amikor egy filmben egy jelenet vagy mondat annyira tökéletes,hogy onnantól kezdve azzal a pár képkockával azonosítják a filmet(pl: Luke,én vagyok az apád)

Agatha Christine pedig egyszerűen egy remek író.A könyvei intelligensek,érdekesek,frappánsak.

Ha krimit akarsz olvasni tőle azt mondod: Agatha Cristine könyveket keresek.Ez van ha az író sajátjaként marad fenn,együtt él a teremtményeivel...

Ha Doyle-tól azt mondod: Sherlock Holmes könyveket keresek.

...és ez van ha a teremtett karakter túléli a teremtőjét.

2013. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!