Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Általában mennyi idő alatt...

Általában mennyi idő alatt szoktak megírni egy könyvet az írók?

Figyelt kérdés
Ez így buta kérdésnek hangzik gondolom, mert mindenki más. Nekem azért jutott ez eszembe, mert félek, hogy túlságosan összecsapom a regényem, mert csak úgy dől belőlem a szó, és van úgy, hogy egész nap csak írok. Lehet, hogy jobban át kellene gondolnom és több hangsúlyt fektetnem a mondatok összerakására, alaposabb munkát végezni?!
2013. máj. 24. 10:17
 1/8 rajcziz ***** válasza:
100%
Maga a megírás nem tart sokáig, sok időt az írást megelőző felkészülés, kutatás veszi igénybe, illetve a megírást követő szerkesztés és finomítás követi. Ez nem is annyira egyén-, mint regényfüggő. Egy történelmi regényt sokkal tovább tart megírni, mint egy ponyvát.
2013. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre nincs válasz. Vegyük például a mostanában oly felkapott George R. R. Martin-t és az A song of ice and fire sorozatát. Ha megnézzük hogy adta ki a könyveit, az első és második között eltelt 3 év, a következőre már csak egy évet kellett várni, aztán 5 év, és aztán 6 év.

De van olyan író, aki sorra írja az újabb könyveket. Nézzük pl. James Patterson-nak az Alex Cross sorozatát, 93 óta 20 könyvet írt csak az Alex Cross sorozatból, de ahogy nézem az összes könyvét, 1976 óta már több, mint 100 könyvet írt

2013. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyon változó. Van, aki évekig ír egy könyvet, és van, aki egy ugyanolyan hosszúságú könyvet pár hét alatt megír.

Bár vannak kivételek, a "termékenység" általában a minőség rovására megy. Kiváló példa erre a Harry Potter: az első 3 kötet, amikor még nem szorították az írónőt a határidők és az elvárások, minőségben klasszisokkal felülmúlja a többit. A HP a 3. és a 4. kötet között robbant be a köztudatba; ezt mutatja az az orbitális minőségbeli törés is, amely ezen két kötet között bekövetkezett.

Summa summarum, az esetek 90%-ában igényesebbek azok a könyvek, amelyek megírására a szerző több időt és energiát fordít. (Akár a gondolkodásra, utánajárásra, stb.)

2013. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tolkien a Gyűrűk urát 12 évig írta és ennél kidolgozottabb, részletesebb, jobban felépített könyvet nem nagyon lehet találni.
2013. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Bár az utolsóval nem értek teljesen egyet, de igaza van. A jó könyvet általában tovább írják, mint a tucatszállal telepakoltat. Kérdés persze, mikor írja (főállás vagy szabadidő), mekkora tapasztalattal rendelkezik...
2013. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Gyűrűk ura művészi, szépirodalmi értékéről lehet vitatkozni, elfogadom hogy van akinek teszik, van akinek nem, van aki művészi munkának tartja, van aki nem, de kidolgozottság szempontjából szerintem az elsők között van.
2013. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem író- és regényfüggő. Ahogyan az első is mondta, egy történelmi regényt, vagy egy Tűz és jég dala szintű fantasy megírása sokkal időigényesebb egy ponyváénál, egyszerűen azért, mert több a karakter és jobban oda kell figyelni az apró részletekre. Maga a regény megírása nem hosszú folyamat, de előtte érdemes aprólékos, jól átgondolt vázlatot írni, és utána alaposan átnézni, szerkesztgetni, belejavítani.

De az, hogy ez mennyi idő, műfajfüggő. Én a magam részéről alig egy hét alatt megírtam egy meseregényt (4 nap vázlat, 3 nap írás), négy hónap alatt egy kifejezetten cselekményközpontú fan-fictiont (2 és fél hónap vázlat, 1 hónap írás, aztán fél hónap múlva átnéztem és javítottam a hibáit), egy kisebb kaliberű regény nagyjából 10 hónapomba telt, és már másfél éve végzek háttérmunkát egy fantasyhez, tehát még azt sem tudnám megmondani, én mennyi ideig írok, nem hogy más.

Goethe szinte egész életében a Faustot írta. Meg is lett az eredménye. Szóval én a lassan, de biztosan elvet vallom. Nem baj, ha dől belőled a szó, sőt! De azért időnként szánj rá egy-egy délutánt, hogy átnézd, javítgasd.

2013. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rekord, amit én ismerek, két hét (és egészen jó lett... olyat is ismerek, ami két év után sem lett túl jó) mindennemű előkészülettel, tisztázással és egyszeri szerkesztéssel együtt. A másik végletnél nem tudom, ki vezet... Tolkien a Szilmarilokat például be sem fejezte (ha már őt emlegették előttem), de van olyan szerző, aki ötven évig írta a regényét. Abban mindenkinek igaza van, hogy műfajfüggő, mihez kell komolyabb kutatómunka, és mihez nem (illetve emberfüggő is, hiszen egy történésznek kevesebb időt kell mondjuk irodalmazással eltöltenie, mint másnak, ha történelmi regényt ír), illetve a "hamar munka ritkán jó". Azonban ne félj, nem csapod össze a regényed. :)

Egyrészt az emlegetett két hét közelében sem jársz, másrészt van, hogy elkap a gépszíj. Ilyenkor az ember leül és ír, ír, ír, nem gondolkozik. Nem gond, csak ha leállt az íráskényszer (írógörcsnek nevezte egy angol szerző egyszer, de ha felkötnek, sem tudom, ki), akkor azért olvasd át... sőt, mindig olvasd át alaposan, bármit is írtál. Az utólagos hibakereséskor kell alaposan átgondolni, mi a koncepció, mit is kellett volna papírra vetned, és ha nem jó, akkor kihúzni a mondatokat. A legtöbben így dolgoznak, ez a leggyorsabb (ha szorít a határidő, ez az utólagos átnézés szokott rövidülni).

2013. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!