Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Gyűrűk ura sorozatot milyen...

A Gyűrűk ura sorozatot milyen sorrendben érdemes elolvasni? Persze, értem, sorban, de hogy vannak sorban a könyvek?

Figyelt kérdés
Ajánlanátok egy 16éves lánynak,aki szereti a fantasyt,a kalandos történeteket?
2013. máj. 24. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Rájuk van írva, hogy melyik az 1., 2., 3. (Egyébként A Gyűrű Szövetsége, A két torony, A király visszatér.)

Utána, ha tetszettek, jöhet A hobbit, amely időrendben korábban van, de logikailag inkább utána érdemes olvasni.

Ajánljunk még más fantasyket is? Darren Shan minden mennyiségben.

2013. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden korosztálynak való aki már tud olvasni, felfogható kalandos mesének, vagy legendás históriának. Kinek milyen a saját képzelete, azt az oldalát fogja látni a történetnek.

Én (előttem szólóval ellentétben) azt ajánlanám, hogy kezdd a Hobbittal, az is egy izgalmas történet. Sokkal rövidebb mint a Gyűrűk Ura, de ugyanolyan színvonalas a hangulata. És nemcsak kronológiailag jár a Gyűrűk Ura előtt, de ténylegesen is előtte íródott.

Ha pedig nagyon bele akarsz mélyedni Tolkien Középfölde világába, akkor rengeteg irodalmat találsz még az Ő illetve fia tollából, de azok inkább csak "fanatikusoknak" és felnőtteknek valók.

2013. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy a hobbit-ot utána kell olvasni, előtte is írta...

Ha időrendi sorrendbe akarod olvasni az összes könyvet, akkor így célszerű:

-Szilmarillok (Nehéz olvasatú gyűrűk ura "Biblia")

-Esetleg az átdolgozott Elveszett mesék könyve

-Húrin Gyermekei

-Különböző mesék, történetek, Bombadil Toma meséi

-A Babó

-A Gyűrűk Ura


De ezek nem feltétlenül gyerek könyvek.

2013. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én A Gyűrűk Urával kezdtem, utána olvastam A hobbitot, A Szilmarilokat és Az elveszett mesék könyvét. A Gyűrűk Ura és A hobbit egyaránt tetszett, de míg a második simán csak a "jó könyv" kategória, addig az első teljesen magával ragadott. (Ezért javaslom, hogy ezzel kezdd.)

A szilmarilok és Az elveszett mesék már nem jöttek be, pedig fiatal felnőttként olvastam őket, de ahogy valaki írta, ezek inkább a fanatikusoknak valók. Úgyhogy ezekkel NE kezdd.

2013. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Igazad van, mert hiába valaki elkezdi a Szilmarillokat, annyira monoton, leírásokkal teli bonyolult szinte izgalom mentes mű, hogy az olvasó inkább feladja. De a Gyűrűk Ura se könnyű olvasmány, nem egy harry potter, viszont a babó elég pörgős, gyerekes is nagyon, lehet célszerű azzal kezdeni.
2013. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ebben nagyjából egyetértünk. :) Vagy A Gyűrűk Urával vagy A hobbittal érdemes kezdeni (a maga módján mindkettő jó), a többit pedig csak akkor olvasd el, ha ezen a kettőn már túl vagy.
2013. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!