Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány oldalasnak kell lennie...

Hány oldalasnak kell lennie egy regények? Hogyan agyam ki?

Figyelt kérdés

1: kérdés.Írok egy Fantasy kalandregényt!Még is hány oldalból álljon? 50-67-78 nagyjából.Eddig 12 és fél oldal van kész,minden nap írok 4 oldalt így hamar kész lehet a regényem.

2: hogyan Kerüljön kiadói kézbe a regényem?Hogy agyam ki?

Mi legyen az első lépés?



2013. jún. 1. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és melyik könyv kiadó a legjobb?
2013. jún. 1. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb 300, úgyhogy húzzál bele.


De elmondom, hogy baromi jól kell írnod, hogy úgy adják ki, hogy ne te fizess érte. Ha fizeted a kiadást, bármilyen szart kiadnak.

2013. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldalszámra megyünk, ez nem dolgozat!:D És ez az "Agyam ki" a kérdésben ez mi ez?:D Ha írni akarsz, de komolyan, akkor légy szí' "adjam ki"-nek írjad már... Na, szóval, van a magánkönyvkiadás, meg amikor a kiadó állja a nyomtatási költségeket-egyebeket. Max majd privátban gondoltam, de egyébként ha úgy érzed, hogy kerek a történet, és befejezted, hogyha már mindent leírtál, amit gondoltál, amit elképzeltél- és fontosnak tartasz, hogy bele legyen írva, akkor van kész. Vannak nagyon vékony és kis alakú és nagy betűs regények is, pl Táncolj, és még nagy betűkkel is csak 120 oldal. De hát most ha azt mondjuk, hogy pl a 80 oldal nem elég, akkor telepakolod a tegyük fel művészien megírt, kész, teljes regényedet fölösleges töltelékszavakkal? Vagy ha azt mondjuk, túl hosszú, akkor kihagysz belőle fontos részeket? Ne csináld már!!!:):):) Írjad, amíg teljesnek nem érzed, és ne ilyen kitűzött oldalszámra menj, különben is, más betűmérettel, a szöveget máshogy formázva, más lesz az oldalszám. Pl van olyan könyv, amiben az új fejezetek előtt mindig van egy üres lap.
2013. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és mégegy, ha a kiadó állja a költségeket, akkor annak a könyvnek a bevételéből kb 10%-ot kapsz, mert vissza kéne hoznia a nyomtatási költségeket, és még a kiadónak is kell nyernie rajta, ha kiadja a művedet
2013. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1, egy könyv megírása nem olyen egyszerű, mint azt te hiszed kérdező.

ha random a vakvilágba írsz, megfontoltság, elgondolás stb. nélkül akkor az nem lesz jó könyv, csak egy összecsapott, kuszaság, bár lehet nagyon jó lesz a könyv.

a, egy fantasy kalandregény általában 200-400 oldalnál kezdődik (lsd. tűz és jég dala), nem 50-67-68 oldalnál.

b, egy kalandregényt azért szép hosszan ki kell fejteni, hisz egy világot is fel kell köré építeni stb.

2, nem úgy megy egy könyvkiadása, hogy te kitalálod, aztán simán megjelentetik. ez egy nagyon hoszú procedúra. ha még helyesen írni sem tudsz szerinted ki fogják adni? amúgy is, nem biztos, hogy a kiadónak is tetszeni fog.

3, mi legyen az első lépés? mutasd meg valakinek a művedet és kérd meg, hogy értékelje, véleményezze (ha gondolod küldd el az eddig meglévő részeket én szívesen véleményezem), esetleg töltsd fel valamilyen írói oldalra. de elötte nézd át a helyesírást, központozást, és figyelj, hogy ne legyen benne logikai baki, hiba.

2013. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1, Hát nekem kevéskének tűnik a 90 oldal - főleg egy fantasy történethez.

2, Szerintem olyan ne létezik, hogy te minden egyes nap írsz négy oldalt. Már csak ha saját magamat veszem példaként, tudom, hogy vannak jó napok, amikor 200 oldalt is lenne kedvem megírni, viszont vannak rosszak, amikor egy sort sem tudnék élvezhetően, nyűglődés nélkül leírni.

3, Elsőként megjegyezném - amit mások sem hagytak ki -, hogy a helyesírás alapvető egy írónak, hiszen nem vagy te Kazinczy Ferenc meg kiskirály sem, hogy a különféle "nyelvújításaidat" a kiadó javítgassa. Nincs idejük erre, valószínűleg a második hibás mondat után már dobják is a kukába a sztorit. (Természetesen egy-két elgépelés az nem baj, emberek vagyunk, nem tökéletes robotok.)

De a kérdésedre térve, a kiadóknál házalni kell. A neten keresni kell olyan kiadókat, amik fogadnak kéziratokat, amik nem, azoknak nem szerencsés elküldeni. Ajánlanám az Aranymosást a Könyvmolyképző Kiadó keretein belül. Persze ha bárminemű költség nélkül - te felőled - szeretnéd kiadni, ahhoz egy nagyon jó történet kell, olyan fogalmazással, aminél a tökéletes az alap.

Amúgy létezik magánkiadás is, amiben te állsz mindent, s hogy az egyik válaszadó kreatív, de mégis rövid, tömör és tökéletesen összefoglaló válaszát idézzem: még a - mosott - sz§rt is kiadják.


Remélem, segítettem, s nem tántorítottalak el az írástól! Sok szerencsét hozzá!

2013. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is küldhetsz részletet, elolvasom. (Utolsó vagyok)
2013. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fantasynál 300 úgy az elvárható minimum, de 4-5száz körül mondom azt, hogy dolgoztak vele.
2013. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3. és 4. vagyok, hogyha rövid lenne a történet, akkor úgy is megcsinálhatod, hogy megvárod, amíg rövidebb történetekből összegyűlik egy kötetre való. Mint pl Mikszáthnak is vannak a Tót atyafiak, és a Jó palócok:):):)
2013. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!