Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeket kérnék. Nektek,...

Véleményeket kérnék. Nektek, hogy tetszik?!

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 3. 16:25
 1/8 oldpapa ***** válasza:
74%
Nem "Sietle", hanem Seattle....
2013. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én nem vagyok az fajta - vagyis én nem gondolom magam annak -, ha valami tetszik, vagy jobbnak találom az én írásomnál, akkor nem kezdek el benne aprócska, szinte észrevehetetlen hibákat keresni. De ami nem tetszik, azt is megmondom.

No, de térjünk is rá a Te sztoridra.

1, Szerintem eléggé furcsa egy "regényt" úgy kezdeni, hogy 'sziasztok'. Már csak azért is, mert én - s lehet, hogy rajtam kívül többen is - azt hittem, hogy magadról írsz először bemutatkozást. :D

2, Helyesírás. Főként azt emelném ki, hogy az - ilyen jelek után tegyél egy szóközt, s csak azután kezd el írni, amit éppen a szereplő mond.

Valamint ez a sok ... is nagyon zavaró. Értem én, ez nagyon drámaivá teszi az írásodat, de azért nem kell minden második mondatba beleírni. (Főleg nem írás jel után. Pl.: " -Na de kicsim!!!.. " )

3, Kevés. Mármint, ez baromi gyenge egy első fejezetnek. Azért tartsuk meg a minimum 2000 szót. Az is gond, hogy az egész csak egy párbeszéd. Persze, gondolom nem egy húszoldalas tájleírásokkal megtöltött szépirodalmi könyvet szeretnél írni, de akkor is. Azt hisze, talán csak egyszer biggyeszthetted oda, hogy hogyan mondtad, amit mondtál. Ne félt leírni a mondatok végére, hogy pl. suttogta halkan anya. Valamint sokkal terjedelmesebb lehetne, ha mondjuk leírnád, hogy hol voltak akkor, az anya mit csinált éppen, mikor megérkezett a lány.

4, Szóismétlés. Ez nagy ellensége még a legprofibb íróknak is, de azért próbáljuk mellőzni őket. Két, egymást követő mondatban pedig főleg.

5, Mellőzhetnéd a smileykat, szerintem az egyáltalán nem való egy könyvbe (hacsak nem egy újabb SzJG - utánzatot szeretnél írni).


Azt hiszem, egyelőre csak ennyi lenne a véleményem, de ha eszembe jut valami, akkor írok.

Kérlek Téged, ne sértődj meg a negatív kritika miatt, mert nem pocskondiázásnak szántam. Remélem, nem tántorítottalak el az írástól, s hogy segített az építő jellegű kritikám!

Sok szerencsét a továbbiakban!

2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

* azt hiszem

és

** ne félj


(kettes vagyok)

2013. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A főszereplő nevéig olvastam,aztán abba is hagytam. Semmi újdonság nincs benne,sok ilyen blogot találni. De elég unalmas már,hogy mindenhol valami kis amcsi tinilány a főszereplő.


Szóval ha saját szórakozásodból írod,esetleg barátoknak/barátnőidnek,akkor nyugodtan folytasd,de többre ne számíts ettől a blogtól.

2013. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

EZT MOST KOMOLY, HOGY KÉPES VOLTÁL KÖZÉPRE ZÁRNI A SZÖVEGET?! Már itt elástad az egészet, de azért beleolvastam, hátha csak a szövegszerkesztéssel állsz hadilábon.

Semmi leírás, egy random módon a monitorra hányt párbeszéd. (Meglepően normális helyesírással, hogy valami pozitívumot is említsek.)

Egy fejezetnek nem nevezhető, nyers szövegtöredék, érzésem szerint azon frissiben, hogy kipattant a fejedből.


Nem tetszik. Mindenki irkál ilyeneket tizenévesen, de visszasírom azokat az időket, amikor még - net nem lévén - legfeljebb pár barátjával osztotta meg őket.

Írj, gyakorolgass, ha örömödet leled benne, de ne oszd meg, mert pozitív kritikát erre nemigen lehet írni.

2013. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát elég gyengécske.

Helytelenül fogalmazol, rosszul tördelsz és valóban ez a középre zárt elrendezés nagyon zavaró és iszonyatosan amatőr!

Saját szórakoztatásodra folytasd, de nagy irodalmi elismerésre ne számíts.

2013. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a többi válaszolóval tudok egyetérteni. Gyengusz.
2013. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh God...why?!-ezt gondoltam történeted olvasása során. Nembaj, elküldtem pár haveromnak, hadd nevessenek ők is egy jót :D
2013. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!