Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek tényleg egyre...

Szerintetek tényleg egyre kevesebb fiatal olvas könyvekeT?

Figyelt kérdés

Én nem tudom de erre kiváncsi vagyok. Én személy szerint sokat olvasok. Nem csak fantasztikus könyveket mint: twilight, new moon, eclipse... harry potter. de én szeretek olvasni Jane Austen, C. Dickens és ehhez hasonlók. Viszont mikor kérdik h mit olvasok és mondom h Jane Austen. Nem is ismerik. Dickensröl nem is beszélve. Nincs is kedvük kiolvasni. Pedig olyan sok mindent veszítenek szerintem. A legszebb történetek. Ti hogy vagytok ezzel?

17/L


2009. okt. 11. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez abszolút így van sajnos. A többség "unalmasnak" tartja a Jane Austen vagy Dickens könyveket. Vagy akár meg sem érti mert több benne a leírás mint az Alkonyatban. (Ami persze nem nehéz, Alkonyatban egy oldalon 500 szóból 600 ige) Én magamtól a kezembe vettem a Háború és békét - szinte hülyének néztek. Jane Austen-nal nekem is vannak sztoriaim, nem igazán tudják nekem sem, hogy miről beszélek. :) Hát, van aki nem szeret olvasni, vagy életében csak egy könyvet olvas el. De legalább ne az Alkonyat vagy a Harry Potter lenne az.

17/L :)

2009. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen így van sajnos. Pedig olvasni jó, csak sokan unalmasnak tartják a sok leíró részt. De.. legalább olvasnak valami könyvet, ha az az Alkonyat is.
2009. okt. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Őszintén örülök hogy vannak olyan velem egyidősek akik még veszik a "fáradtságot" ilyen szép könyveket kiolvasni=)

Köszönöm a válaszokat!=)

2009. okt. 12. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:

igen sajnos mindenki csak a tv-t nézi vagy netezik...

ami nem valami jó mert nem bővül a szókincsük...

én már nagyon sok könyvet kiolvastam, most már kénytelen vagyok pénzt is költeni rájuk mert a könyvtárból már minden olyan könyvet kivettem és elolvastam ami érdekelt

2009. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11 éves a húgom, utál olvasni.. Én sem szerettem általánosban, mert nem volt valami jó a közösség és a tanár is olyan volt.. Gimiben viszont megszerettem :)

Szóval a húgom sem rajong az olvasásért.. Kínlódik vele, szépen tud, de nem szeret. Ami azt illeti, nagyon gagyi és nehéz meséket is kapnak házinak.. de mást sem olvas, neten sem, újságot sem, pedig rajong bizonyos énekesekért-énekesnőkért, de nem olvassa el a cikket róluk..

2009. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

üdv.

Én 21 éves vagyok és olvastam Harry Pottert az összeset és most olvasom az Alkonyatot. 19 éves voltam mikor Austen került a kezembe és abba is beleszerettem a maga sajátos módján.Pedig 16éves koromig 1 könyvet még a kötelezőket sem vettem a a kezembe(minek?!-mikor már letölthető film formába...)- mára azt hiszem bepótoltam a korábbi hiányosságaimat. Summa summára szerintem mindegy hogy valaki mit olvas csak olvasson, mivel kortársaim vagy még nem is mi vagyunk a veszélyeztetebb hanem inkább a fiatalabbak akik csak a szlenget illetve a trágár szavakat ismerik és ezekkel akarják kifejezni magukat minden helyzetbe. Igen Sajnos olvasni "ciki" lett.

2009. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem feltétlenül tapasztalom ezt. Talán csak én vagyok szerencsés, de a baráti körömben majdnem mindenki szeret olvasni. Az Alkonyatot nem szeretem nagyon, max az első részt, de a Harry Potter engem még mindig lenyűgöz. Persze olvasok olyan, már-már klasszikusnak számító könyveket, mint a már említett Jane Austen, vagy a Bronte (két kis pötty a tetejére, de olyat nem tudok csinálni :D) nővérek, de szeretem az "újabb", romantikus könyveket, mint az Elfújta a szél, Tövismadarak, A suttogó. De amit még imádok: a történelmi regények. Anna és a király, A fáraó lánya... :)
2010. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, 19/l voltam
2010. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!