Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen különleges/nyomasztó/fr...

Milyen különleges/nyomasztó/frusztráló hangulatú kkönyveket ismertek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ransom Riggs: Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei tipikusan ilyen :)
2013. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Dean r. Koontz - A szív sötét folyói
2013. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem az Éhezők viadala trilógia is elégé frusztráló volt.
2013. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*eléggé
2013. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Janne Teller - Semmi

Alekszandr Szolzsenyicin - Rákosztály (ezt még ugyan még olvasom, de eddig elég nyomasztó volt)

2013. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

Arról szól, ami a címben van: bűnről, bűntudatról, önigazolásról, lelkiismeret-furdalásról, bűnhődésről. Én nem szeretem a nyomasztó könyveket, ez mégis az egyik kedvencem. A világon valaha írt legeslegjobb könyvek egyike. Alapmű.


Darren Shan: A vézna hóhér

Kemény, komoly, durva, sötét hangulatú fejlődésregény, amelyre nagyjából ugyanaz igaz, mint az előzőre. Holott alapjáraton nem szeretem a nyomasztó könyveket, ennek hetekig a hatása alatt voltam. Tökéletes könyv.


Sir Arthur Conan Doyle: A Sátán kutyája

Könnyebb az előző kettőnél, de azért még bőven elég sötét. Egy nyomasztó rejtélyről és annak kibogozásáról szól.


Rejtő Jenő: Megyek Párizsba, ahol még egyszer sem haldokoltam

Ha valami TÉNYLEG lesújtót akarsz, olvasd el ezt. Nagyon nem az, amit Rejtőtől megszoktunk. Annyira nyomasztó, hogy nekem is csak harmadik nekifutásra sikerült megbirkóznom vele, pedig óriási Rejtő rajongó vagyok.


Moldova György: Gázlámpák alatt

Igaz történetek. Ez benne a legnyomasztóbb, hogy valós. Hogy nem kitaláció. Vigyázz, NAGYON kemény, durva, megrázó, nyomasztó és lesújtó! De egyben alapmű is. Mindenkinek el kéne olvasnia.

2013. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Takami Koshun: Battle Royale

Olyan szinten leamortizált ez a könyv, hogy ilyen nyomott hangulatot még sosem éreztem magamon. Nem is maga a halálesetek kirészletezése vagy maga a halálok, hanem az alaptéma miatt. Hiszen akik a könyvben gyilkolják egymást, azok osztálytársak... Ez számomra durva és felfoghatatlan. Végig tiszta zombi voltam :D

A harmadik válaszhoz hozzászólva, Az Éhezők Viadala miatt én halálra agonizáltam magam, annyira féltem, hogy valami jófej szereplő meghal... De ez az izgalom semmi a BR-hez képest.

2013. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :D van könyvutalványom és egyszerűen nem tudom, hogy a vézna hóhért, v a battle royalt vegyem meg :( :D
2013. jún. 27. 19:18
 9/16 anonim ***** válasza:

A vézna hóhért még nem olvastam, de a Battle Royale brutálisan jó. Szerintem ha teheted, olvasd el mindkettőt, mert Darren Shannak igen jó híre van :) Én is szeretnék majd tőle olvasni, ha újra kinyit a könyvtár.

(7-es voltam)

2013. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg a Battle Royale-t nem olvastam, de A vézna hóhérnak hetekig a hatása alatt voltam, KEGGGGYETLENÜL, brutálisan nagy könyv. Csak ajánlani tudom.
2013. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!