Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van módja hogy ne derüljön ki...

Van módja hogy ne derüljön ki hogy elázott egy könyv?

Figyelt kérdés
Ha teljesen eláztattam egy vastag könyvet feltétlenül hullámos lessz ha megszárad?És ha igen nincs mòd hogy kiegyenesìtsem a lapokat?
2013. jún. 27. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A papírtól függ, hogy mennyire lesz hullámos. Először ki kell szárítani, aztán meg lehet próbálni kisimítani a lapokat. Én ezeket ismerem:

Ki lehet vasalni, de sajnos nem lesz tökéletes, meg elég macerás lenne, nem hiszem hogy valakinek is lenne türelme hozzá.

Esetleg valami olyan nehezéket kellene rárakni, ami befedi az egész könyvet, és ez alatt tartani pár napig. Bár erről sem hiszem, hogy a tökéletes megoldás lenne.

2013. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg hajszárító (télen radiátor), és préselés, olyan nyolc-tíz Révai általában elég szokott lenni. Nem lesz annyira hullámos, de tényleg papírfüggő, fényes, vékony papírt szinte lehetetlen kiegyenesíteni, ezeket a "modern ponyvairodalmi papírokat" (újrahasznosított papír, én csak WC-papírnak nevezem, elég vastag és nedvszívó) meg vasalással lehet csak értelmesre formázni.
2013. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem egyszer előfordult hogy kölcsönadtam az egyik könyvemet az unokatesómnak ő meg ( nem tudom hogyan )de beleejtette a fürdőkádba. Az ő megoldása az volt hogy vett egy újat de talán másképpen is meglehet oldani. Mondjuk ráteszel egy rakás nehéz könyvet és megpróbálod összepréselni.
2013. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!