Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a szerző, mi a novellagyűjt...

Ki a szerző, mi a novellagyűjtemény címe?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon kevésre emlékszem, mert még gyerekkoromban olvastam. Az illető szerző egészen elképesztő hangulatú novellákat írt. Talán Gabriel Garcia Marquez - Száz év magány c. könyvére emlékeztettek a legjobban. Eléggé nyomasztóak voltak.

Az egyik novellában a Minotaurusz történet egy része van benne, azonban a bika szemszögéből.

Egy másik novellában egy férfiről van szó, akinek képi memóriája volt és számára ugyanaz a kutya is több dolog volt, mert minden hangulat, esemény külön dologként tárolódott az agyéban.

Egy harmadik novellában egy ősi sivatagi városról van szó, ahol körben nomádok élnek és az egyik nomád bemegy a városba, ahol még mindig élnek emberek elszigetelve.


Talán a Minotaurusz történet a célravezető, az nagyon híres. Nekem is úgy került a könyv a kezembe, hogy valahol olvastam róla, hogy ez egy különleges feldolgozás a bika szemszögéből.


2013. jún. 30. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyből Borges ugrott be, bár az említetteket nem olvastam, de megvan:

Fikciók az elbeszélésgyűjtemény címe, Minotauruszos történet Az Alef részben van, Asztérión háza címmel. Régen a MEK-en fent volt, most csak archív.

[link]

2013. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez a könyv az. Köszönöm!
2013. júl. 2. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!