Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kell mangát rajzolni?

Hogy kell mangát rajzolni?

Figyelt kérdés
már szinte előbb tudtam rajzolni, mit beszélni, imádok rajzolni nemtudom kitől örököltem, de egyszerűen ha ideges vagyok, vagy unatkozok nem jöhet szóba más mint a rajz. Rzen kívül az írás is, theát gyakorlatilag ebből a kettőböl vagyok csak jó. imádok animét is rajzolni minden mennyiségben, és most valahogy nagyon el szeretnék kezdeni rajzolni mangát, de hogyan? mivel?

2013. júl. 6. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pont ilyen vagyok én is!


A Mondo magazinban rengeteg leírást találsz, na meg ez a videó is nagy segítség:

http://www.youtube.com/watch?v=3Je5z1Vi7J8&feature=youtu.be

A legfontosabb, hogy tervezd meg előre az egészet, tényleg. Különben előfordulhat, hogy kimarad valami, vagy hiába gyönyörűek a rajzok, a történetvezetés nem az igazi.


Egyébként van deviantart-od? :)


17/L

2013. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nincs, de tervezem, hogy regisztrálok :D
2013. júl. 7. 10:20
 3/15 anonim válasza:

Én rajzoltam már 1-2-őt, de nagyon sok türelem kell hozzá. Most így visszanézve már jó sok mindent kijavítani benne, több mint a felét.

Hát először gondold ki a fő karaktereket, csinálj karakter vázlatot. Gyakorold be őket minden oldalról.

Találd ki a történetet is, bár én csak nagy vonalakban találtam ki, és folyamatosan jött az ihlet, szóval ez változhat.

Figyelj arra hogy a panelek egy vonalban legyenek, azaz a képkockák. Na én ezekre nem figyeltem, ezeket már most kijavítanám ha tudnám. Jól árnyékolj stb. persze nem kell profi és minél bonyolultabb munkának lennie. Hát ennyi.

Ja és ha megakarod másnak is mutatni, akkor jó ha a szövegbuborékokba olvashatóan és nyomtatott betűkkel írsz.

Én ezt is elcsesztem, persze utólag képszerkesztőbe egyesével ki lehet javítani ha van hozzá idegzeted :DD


Az enyém ilyesmi:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
előzző, le a kalappal nagyon jó a mangád ^^ hát én egy shounen figh osat szeretnék, bár már annyit kevertem :o, megrajzolom a karaktereket, csinálom belőlük vagy1000 "fanartot" hogy megszokjam őket, aztán jöhet a kemény munka :O am, amit az 1. linkelt azt megnéztem, a photoshop már le lett nagy nehezen töltve, már csak el kell kezdeni ^^
2013. júl. 7. 18:13
 5/15 Kilenclábúkígyótehén válasza:
hát mangát lehet rajzolni pl. ügyesen, vagy kézzel, tollal, ceruzával, filctollal....soroljam még??
2013. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kilnclábúkígyóthén xd ezt azért még én is tudom :D
2013. júl. 10. 17:21
 7/15 Kilenclábúkígyótehén válasza:
Akkor minek kérdezed? XD
2013. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem úgy értem, hanem, hogy milyen technikával, mik a menetei, am az 1. belinkelt videojában mindent megértettem
2013. júl. 11. 23:22
 9/15 anonim válasza:

Én is nagyon szeretek rajzolni, mint te. És most én is egy mangával próbálkozom. Pár szereplőt már meg is terveztem.:


Lulu de Morseille: file://localhost/I:/Fotók/Kép0937.jpg


Sayori Touma: file://localhost/I:/Fotók/Kép0938.jpg


Yuzu Akatsuki: file://localhost/I:/Fotók/Kép0939.jpg

file://localhost/I:/Fotók/Kép0940.jpg


Kyoko Sumi: file://localhost/I:/Fotók/Kép0941.jpg


Sakura Kouyuki: file://localhost/I:/Fotók/Kép0942.jpg

file://localhost/I:/Fotók/Kép0943.jpg


Ayumi Takeshi: file://localhost/I:/Fotók/Kép0944.jpg

file://localhost/I:/Fotók/Kép0945.jpg


Shirahoshi Ayumi: file://localhost/I:/Fotók/Kép0947.jpg


Kicsit béna minőségűek lettek a képek. Mindenesetre sok sikert a munkádhoz! :)

2013. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Előző: Bocsi, ha meg szeretnéd nézni a képeimet, be kell másolnod előbb az URL-t. :/
2013. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!