Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó fantasy sorozat?

Jó fantasy sorozat?

Figyelt kérdés
Tudtok valami jó könyvsorozatot?
2013. júl. 13. 21:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Cherubion könyvkiadó gondozásában megjelent Worluk világán játszódó fantasy könyveket nekem 50kötet van eddig belőle és 3-4szer már mindegyiket végig olvastam.

Ajánlanám a Káosz sorozatot,Az Aranyváros Legendája Az Aranyváros Ostroma,Orkháború I-II,Az Éj Trilógiája,A Hajnal Trilógiája stb.. vagy a hozzájuk kapcsolódó,de külön is élvezhető fantasy antológiákat,Rothadás,Köderdő,Izzó Parázs,Démonének,Szellemlátó stb.. ha egyszer elkezded nem lehet lerakni én két 12órás szolgálat alatt elolvasok egy könyvet az 380-400 oldal körül van.

Zseniális írók alkotásai,ha szereted a fantasy-t ne hagyd ki brutálisan ábrázolják a csatákat,és az írások nagy része komor hangvételű, nem valami nyálas hülyeség.

2013. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A Supernatural,Walking Dead,Fringe ezeket ki ne hagyd nézd meg őket.
2013. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Darren Shantől szemezgethetsz fantasztikus író, Trónok Harca, Gyűrűk Ura, asszem Stphen Kingnek is vannak ilyen regényei.

D.S.-től: Vámpír könyvek (semmi csillogó, nyál tömeg), Démon könyvek, van asszem még valami felnőt sorozata is, de azt nem tudom, hogy megjelent-e magyarul.

2013. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánuk nézek. Darren -től olvastam vámpírkönyveket, de nem tetszettek.:)
2013. júl. 14. 09:43
 15/21 anonim ***** válasza:

Eléggé egy kaptafa, YA sorozatokat írtál. Azonban mivel a Trónok harcát is olvastad így lehet hogy a normális fantasy is bejön neked.


Steven Erikson: A Malazai Bukottak Könyvének regéje


Patrick Rothfuss: Királygyilkos trilógia


Sanderson: Ködszerzet sorozat


Joe Abercrombie: Első Törvény trilógia


Sapkowskie: Witcher


Glen Cook: Fekete sereg


esetleg Tad Williams, Robert Jordan, R.A. Salvatore, Margaret Weis-Tracy Hickman könyvei.

2013. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

gyerekek


Isaac Asimov?

Stanisław Lem?

Arthur C. Clarke?


bár ezek alapok szal már lehet megvoltak

2013. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16-os, a legjobbakat ajanlottad!
2013. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

C. S. Lewis - Narnia (Ezerszer jobb a könyvsorozat, mint a film! Nagyon megéri!)


Philip Pullman - Az úr sötét anyagai (Ez a hivatalos címe, filmben az Arany iránytű, szintén ezerszer jobb, mint a film. Jó kemény a vége... :3 )


Nem magyar író, ki sem adták magyarul a könyveit, én is angolul olvastam, ha esetleg érdekel - Chris Priestly - Tales of terror sorozat. Tales of terror from the Black Ship, Tales of terror from the tunnel's mouth, Teacher's tales of terror, Uncle Montague's tales of terror (Nagyon izgalmas, hátborzongató, több szálon futó történetek. :3 Én Angliában és Németországban tudtam beszerezni kettőt a sorozatból, majd most nyáron sulis kirándulással ismételten megyünk, és megint veszek egy-két részt. :3 Iszonyat jók. Ebayen lehet rendelni olcsón, ha jól emlékszem, packben is)

2013. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Amiket 16-os ajánlott azok tényleg klasszikusok szerzői, csak épp nem nagyon irtak fantasyt annál inkább klasszikus science-fictiont.


Moorcock irt még jó fantasyt vagy Beagle.

2013. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Esetleg terry pratchett sorozata, nagyon allat!
2013. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!