Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fordításai vannak az...

Milyen fordításai vannak az Oznak?

Figyelt kérdés

Alapból kettő van:

Oz, a nagy varázsló

Oz, a csodák csodája

De ha jól tudom ezeknek is több fordítója van. Melyik az eredeti fordítás? Amelyikben Dorkának hívják a lányt herótom van.

Nekem Beöthy Lydia: Oz, a csodák csodája van meg.



#mese #Óz, a csodák csodája #a nagy varázsló #Frank L. Baum
2013. júl. 16. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A másik Szöllősy Klára fordítása, többet nem találtam (csak más kiadás, más kiadó és más illusztrátor van). Mindegyikben Dorkának hívják a lányt.
2013. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én ezt néztem még:

[link]

Itt Hajnal Gabriella nem a fordító akar lenni?

Az enyémbe szerencsémre Dorothy-nak hívják, bár szerintem lehetett volna Dorotinak írni hisz van ilyen név itt nálunk is, de mindegy. Amúgy csak azért kérdeztem, mert beleolvastam a Szöllősy Kláráéba is és azt kicsit igényesebbnek tartom, csak ne lenne Dorka... De mondjuk igazából tök ugyan az, tehát mindegy.

2013. júl. 18. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, a fordító itt Medgyesy Zsófia. De itt is Dorka a lány neve, nem? (Ezt a példányt nem láttam, a kereső nem dobta ki.)

Illetve találtam egy rövidített-átdolgozott kiadást még egy fordítóval, de azt nem mondanám igazinak.

2013. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!