Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok nekem mondani katonás...

Tudtok nekem mondani katonás regényeket, vagy filmeket?

Figyelt kérdés
Olyat, amiben mondjuk a lány barátja elmegy katonának, vagy a katonák életéről szól, vagy egy katona szemszögéből zajlik az egész. Az olyan is érdekel mint a Kedves John. Előre is köszi. :)

2013. júl. 17. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Női katonákról szól: Bátraké a mennyország.

Itt beleolvashatsz: [link]

Itt elolvashatod a molyos kritikákat és véleményeket: [link]

Előre szólok, hogy igen érdekes stílusa van az írónőnek, nem mindenki szereti az ilyesmit! Jó olvasást! :)

2013. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Film (személyes kedvenc) Ellenség a kapuknál.
2013. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a Különleges Valentin nap.
2013. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rejtő légiós sztorijait megpróbálhatod, néha még női katona is van. :) Mást helyből nem merek javasolni, mivel az említett művet nem ismerem. Lehe realisztikus, durva háborús mű is, vagy fontos az érzelmi szál, legyen inkább kalandos? Mert nagyon sok világháborús mű van, nagyon sok stílusban. Heller: 22-es csapdája; Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan; Mailer: Meztelenek és holtak; Rigby: A domb; Boulle: Híd a Kwai folyón. Hirtelen ezek jutottak eszembe, mind más stílus, mind meghatározó világháborús mű. Ezeken kívül persze kismillió van még, az sem kikötés, hogy világháborús legyen. Ezek ismerősek vagy megfelelnének?

Azt hiszem, mindegyikből készült film is, de ilyen téren nem vagyok bennfentes.

2013. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TrükkösBélabá válasza:
Éjfélre kitisztul, Katonák voltunk ,Levelek Ivo Dzsimáról,Ryan közlegény megmentése, Az őrület határán,Kelly hősei, A Sólyom végveszélyben, A háború kísértetei Talán lesz közte olyan ami tetszeni fog.
2013. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vámpírka99 válasza:
Szia, esetleg ajánlanám Stephen E. Ambrose: Az elit alakulat c. regényt ami a 2. világháború ejtőernyős gyalogezredéről szól, de ugyanennek az írónak van még számtalan ilyen műve. Érdemes utána nézni! :) Remélem segítettem.
2013. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!