Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a "Tizenháro...

Werew kérdése:

Mi a véleményetek a "Tizenhárom okom volt" című könyvről?

Figyelt kérdés
Hány éveseknek valő? Mélyen megérint, vagy csak a tartalomban írják így? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 21. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nagyon tetszett, 16 évesen olvastam.
2013. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tizenöt éves voltam, mikor először olvastam, most elolvastam még egyszer, hátha nem értettem a mély, lélektani mondanivalóját, de rá kellett jönnöm, hogy nincs olyan. Az ötlet - egy öngyilkos lány halálon túlról érkezett érzelmi terrorja - önmagában nem lenne rossz, a magnó zseniális, szívesen olvastam, amíg rá nem jöttem, hogy az összes ok annyira gyerekes. Nem egy érett lány indokolt (már ha az ilyesmit lehet indokolni) öngyilkosságáról volt szó, csupán az antiszocializmus és a bizalmatlanság következményeként bekövetkezett depresszióról, és annak tragikus végkifejlettjéről. Az, hogy a főszereplő (nem a mesélő, hanem Hanna, aki öngyilkos lett) másokat vádol, önmagát pedig tökéletesként állítja be, egyáltalán nem szimpatikus, Clay, az elbeszélő pedig idegesítő. Nyilván hatalmas érzelmi megterhelést jelenthet ilyen kazettákat hallgatni, de mégis, a reakcióiból kiderül, hogy Clay sem nem okos, sem nem erős jellemű. Egy rettenetesen gyenge karakterfejlődésről beszélhetünk a végén, az utolsó oldalon, de úgy őszintén, nekem nem tetszett a könyv, a gyengeségről és a tipikus tinédzserkori problémák rettenetes és nagyon is rossz kezeléséről, valamint egy beteg lelkű lány roppant 'mélyenszántó' monológjáról szól. Olyasmit akar feldolgozni, olyasmire keres indokokat a szerző, amik jobbak megindokolatlanul. Hiszen gondoljunk bele; tizenhárom (tizenkettő) ember elkövetett egy-egy hibát. Ezek a hibák összegyűltek, és az 'áldozat' öngyilkos lesz. A tizenkét ember boldog tudatlanságban élne tovább, ha Hanna nem nyúlna vissza a halálból és nem állítaná be őket rettenetes pszichopataként. Őszintén, van ennél önzőbb cselekedet?
2013. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, nem a mangó, hanem a magnó zseniális.*
2013. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam, 13 évesen majd 14 évesen is. Sok helyen írták, hogy ezt a könyvet kötelezőolvasmánynak kéne kikiáltani, hogy a fiatalok észrevegyék magukat, és hogy mekkora mondandója van. Ezzel én nem értek egyet. A történet lehetett volna elgondolkodtató, az alapsztori jó lett volna-de nem lett. A lány nagyon gyenge indokok miatt ölte meg magát, minden fiatal átélheti ugyanezt, nem értem miért kellett öngyilkosnak lenni emiatt. Ilyen gyenge jellem volna? Eszébe sem jutott, hogy szóljon a szüleinek, esetleg iskolát váltson? Az ember azt hinné, hogy csak az után dobja el az életét miután MINDENT megpróbált, de nem..Nem reális. Hanna azt hiszi, hogy mindenki hibás csak Ő nem. Napersze..

Na szóval, nekem nem tetszett. Jöhetne egy normális író, a témát feldolgozhatná normálisan, de így ebben a formában nem kell.

A kérdésedre a válaszom, hogy 12 évesen is ellehet olvasni, és valakit (engem nem nagyon) megérint. Attól függ, mennyire vonod magad bele a történetbe.

2013. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ, hogy rettenet gyenge. Persze, izgalmas, meg szokatlan a sztori, de a főszereplő nem más, mint egy bután viselkedő tini, aki olyan dolgokért dobta el az életét, amin 10-ből 9,99 kamasz átmegy.


El lehet olvasni, lehet, hogy téged meg fog érinteni, de ha választani kéne én könyvtárból hoznám ki, vagy letölteném, mert pénzt azt nem ér meg. 18 évesen olvastam, lehet, hogy neked tetszene, ha fiatalabb vagy ( vagy idősebb).

2013. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem elég idióták az okai..
2013. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

egy nap alatt olvastam ki.

mert annyira rossz volt, hogy minél hamarabb túl akartam lenni rajta. a 2. válaszoló pontosan leírja az érzelmeim :D

2013. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha már nem is a mondanivalóért, de a kíváncsiságért elolvasom. Szerencsére megkaptam online a könyvet, úgyhogy nem kell pénzt kiadjak. Mégegyszer köszi a válaszokat!
2013. júl. 22. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Két év után rátaláltam a válaszodra, elolvastam mindent itt. :D Kíváncsi vagyok a véleményedre, ha esetleg még erre jársz :)
2015. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!