Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok hasonló fantasy könyvek...

Tudtok hasonló fantasy könyveket mondani, mint a gyűrűk ura és a tűz és jég dala?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából 1 év és igen, lesz egy :)
2013. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress rá a heroikus/epikus/high fantasy kifejezésekre, ezt a zsánert keresed. Elég sok nagy horderejű sorozat készült, és nagyon sokat csak félig fordítottak magyarra. :)
2013. aug. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Gyűrűk Ura nyomdokaiban rengeteg könyv íródott, de ezek többsége a közelébe sem érhet A Gyűrűk Urának. A legjobban talán a Dragonlance krónikák eredeti négy kötete (Az őszi alkony sárkányai, A tavaszi hajnal sárkányai, A nyári tűz sárkányai és A téli éj sárkányai, a sorrendre már nem emlékszem, csak arra, hogy az őszi az első) és Raymond E. Feist Mágus könyvei sikerültek. Ezeken nem érződik a koppintás íze, mint pl. az Eragonon. Ezek sem olyan hű de fantasztikusak, de ha ilyen jellegű könyvet keresel, leginkább ezeket ajánlom. (Egy időben én is rá voltam kattanva A Gyűrűk Urához hasonló könyvekre, sok ilyet elolvastam, a legtöbb nem érte meg a ráfordított időt, ezek egész jópofák. Főleg a Raymond E. Feist.)
2013. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Éhezők viadala nem olyan fantasztikus de nem hiszem(legalábbis remélem) h ilyen valaha is történne a földön

A gyűrűk urát imádom most olvasom a második részt,csak 12 éves vagyok de szerintem nincs ehhez fodhato(talán a hobbit)

Próbáld ki a fairy oakot,nagyon jó de nem olyan erős

2013. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Fairy Oak egy aranyos gyerekkönyv 10 év körülieknek. Tényleg jópofa kis mese, de azért A Gyűrűk Urával köszönőviszonyban sincs, azt valljuk be.
2013. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Steven Erikson - Malazai Bukottak könyvének regéje

Robert Jordan - Az idő kereke

R. A. Salvatore - "Sötételf-trilógia" (és az író, Forgotten Realms világában írt többi műve, mint a Jeges szelek völgye trilógia; A drow öröksége sorozat; A sötétség útja sorozat; s a sorozat többi része. [link]

2013. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!