Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért így mondják A Gyűrűk...

Miért így mondják A Gyűrűk urában a távolságokat? (Háromszor X . )

Figyelt kérdés

Úgy értem, többször olvastam, hogy "háromszor ötvenegy méterre", meg "háromszor százötven méter varjú röptében", meg "háromszor húsz mérföldnyi járóföld" stb...


Az idézetek nem feltétlenül pontosak, nem kerestem utánuk, csak a példa kedvéért írtam őket.


Van valami ereje Középföldén a hármas számnak és többszöröseinek, hogy sokszor így fejezik ki magukat?



2013. aug. 14. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3 osztója a 9-nek, ami ugye a Szövetség tagjainak száma és a nazgúloknak.

A Hatalom gyűrűi közül a három volt a "legtisztább" Saurontól, mivel nem volt hozzájuk köze, valamint maga A gyűrűk ura a Harmadkorban játszódik... Van még pár, és nyilván direktek ezek a számok

De pl, nem tudom, hogy szerepet játszott-e a bármiben is, hogy teszem azt Frodó kimodta, hogy "háromszor húsz mérföldnyi járóföld és ott vagyunk a Végzet Hegyénél"...

2013. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. aug. 15. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!