Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan könyveket, amelyek a beteljesült, akár beteljesületlen szerelemről szólnak? (szépirodalmi)

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy melyik korban játszódik. Ami fontos, hogy szépirodalom legyen. Lehet magyar, világirodalom. Előre is köszönöm.
2013. aug. 15. 16:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátenném, hogy akár a férfi, vagy nő nézőpontjából mutatva meg az eseményeket.
2013. aug. 15. 16:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Bronte nővérektől pedig:

Üvöltő szelek

Jane Eyere

2013. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az említetteket mind olvastam. Azért még egyszer köszönöm, hogy reagáltál a kérdésemre.
2013. aug. 19. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még az Elfújta a szél és az Anna Karenina. Ezek is nagyon jók vagy az Egy gésa emlékiratai.
2013. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza: Ábel és Eszter, az egyik legszebb szerelmes történet, amit valaha olvastam.

Boris Vian: Tajtékos napok, ez elég szürrealista, de szintén gyönyörű regény, elég rövid.

Szabó Magda: Az őz. Ez nem kifejezetten szerelmes regény, de végülis a szerelméhez beszél benne végig az elbeszélő, inkább egy monodrámához hasonlítanám.

2013. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak is nagyon szépen köszönöm, mert bár jól ismerem az írókat, de a regények kimaradtak az életemből, pótolom. Szabó Magda fantasztikus író, sok könyvem van tőle. Boris Viantól is szándékoztam olvasni.
2013. aug. 28. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!