Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan olvassak könyveket...

Hogyan olvassak könyveket úgy, hogy minden apró részletre figyeljek?

Figyelt kérdés

Amikor könyvet olvasok, a tájleírásoknál mindig elkalandozok, és később már nem tudom követni a történetet.

Nagyon gyorsan siklok át a szavakon, jóformán fel sem fogom a jelentésüket.

Nagyon szeretek olvasni, meg a képzelőerőm is elég jó.

Mondjuk ha egy olyan könyvet olvasok, ami nincs megfilmesítve, nehezemre esik, szinte nyomaszt az olvasás, mert a saját képzeletem nem tudja megalkotni a könyvben írt szereplőket, meg szinte semmit.

Erre van valami módszer, hogy csak az olvasásra tudjak koncentrálni?

Nagyon zavaró ez az egész :(

Remélem meg tudtátok érteni, amit írtam.


2013. aug. 21. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg lassabban, nagyobb odafigyeléssel, csöndben olvasni.
2013. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 B25 ***** válasza:
Velem is volt néhány könyv esetében: nem olvastam el a leírásokat, átugrottam a párbeszédre mert azt hittem hogy semmi fontos nem marad ki. Ez olyan könyvek esetében történ melyben nagyon vártam hogy végre történjen valami. De mire a könyv végéhez értem így éreztem csak a regény felét olvastam el, hiányérzetem volt. hogy az első válaszoló mondta figyelj jobban, olvas nyugodt környezetben, és ha nem is tudod elképzelni a szereplőket akkor esetleg nézz képeket... Velem is előfordult már hogy a főszereplő arca teljes homály volt aztán láttam valahol egy arcot és onnatól kötve ahhoz kötöttem :)
2013. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szeretek olvasni, meg a képzelőerőm is elég jó."


"szinte nyomaszt az olvasás, mert a saját képzeletem nem tudja megalkotni a könyvben írt szereplőket, meg szinte semmit."


Elég nagy ellentmondás. Ha tényleg olyan jó lenne a képzelőerőd, akkor semmi ilyen gondod nem lenne.

2013. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvass délután, elvileg akkor tud az ember a legjobban olvasni a kutatások szerint
2013. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hidd el nekem, hogy jó képzelőerőm van..

Csak leírt dolgokból nem tud kialakulni egy kép a fejemben.

Ha mondjuk Harry Potter könyvet olvasok, az megy, mint a karikacsapás, mert a filmes színészeket képzelem a karakterek helyébeg

2013. aug. 21. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tévedésben vagy. Ha jó képzelőerőd lenne te magad képes lennél felépíteni a karaktereket a semmiből, nem kéne, hogy a filmre hagyatkozz.
2013. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el Rejtő Jenő néhány könyvét, vagy ha már egy kicsit nagyobb vagy (14-15 éves legalább), akkor Szerb Antaltól valamit! Hihetetlenül elképzelhetőek a könyveik, és fantasztikus leírások vannak bennük. Ez a két író a leginkább olyan, akiknek a könyveit amikor olvasod, úgy jelennek meg a fejedben a dolgok, mintha film lenne.

Az a titka az egésznek, hogy megfelelő könyveket kell olvasni. Ez a két író azért jó kezdetnek, mert könnyűek, érdekesek, humorosak és szórakoztatóak a könyveik. Vannak olyan könyvek, amelyeket egyszerűen nem lehet figyelmesen olvasni, ez tény és való. Szerintem csak nem jó könyvek akadtak eddig a kezedbe ilyen szempontból.

2013. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!