Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elnézést, talán nem itt van a...

Elnézést, talán nem itt van a legjobb helyen ez a kérdés. A Szabó Ervin Könyvtárba elfelejtettem meghosszabbítani a könyveimet. Egy nap késés miatt mennyit kell fizetnem? (bocsánat, de még nagyon kezdő könyvtárazó vagyok, és nem találom. )

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
37 forint/nap (/kötet/darab, vagyis ha egy kétkötetes műről van szó, akkor 2x37 forint, ha pedig egy könyv, de mondjuk két példányban vetted ki, akkor is). De egy bizonyos határ fölött plusz díjat is kiszabnak, mert értesítési díjat is fizetni kell, plusz lehet, hogy kártérítési eljárás indul (azt hiszem, két hónap után?).
2013. aug. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 hónapnál még azért nem tartok :) Köszönöm szépen a választ! :)
2013. aug. 24. 00:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Régen könyvtáraztam, de nekem egy nap késést még nem számoltak fel. Egyébként régen még neten is meg lehetett hosszabbítani a kölcsönzést, érdemes ezzel a lehetőséggel is élni, és akkor nincs az, hogy elfelejtetted a hosszabbítást, mert bármikor megteheted.
2013. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A másik 91%-osnak mondom: sajnos a legutóbbi fejlesztések óta a FSZEK kénytelen mindent komolyabban venni (megvonták a támogatás jelentős részét). Egy napot is felszámítanak, nekem is felszámoltak. A netes hosszabbítás régebben ment akkor, ha egy nappal elcsúsztál (ingyen és bérmentve), most már letilt azonnal. Annyi könnyebbség mintha lenne, hogy aznap éjfélig (23:59-ig) él a kölcsönzés, tehát "aznap" még lehet hosszabbítani.

(Kérdező: ehhez az olvasójegy vonalkód-száma kell, és a jelszavad, mint a KK-ban az automata kölcsönzéskor. Vagyis ha nem adtál meg négyjegyű jelszót, akkor születési hónap-nap. Március 12. pl. 0312. Olvasói adatok résznél kell belépni, saman.fszek.hu)

2013. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2013. aug. 26. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!