Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egri csillagok: Valaki tud...

Egri csillagok: Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

1. Hol találok példát arra a regényben, hogy az ellenségnek igaza is lehet?

2. Hogyan jutalmaztak és büntettek a várban az ostrom idején? Volt-e olyan helyzet amikor te máshogy döntöttél volna?

3. Figyeld meg és írd le, hogy hogyan jut Varsányi által fontos hírekhez a várkapitány! Miért lett volna baj, ha bizonyos híreket nem kap meg az egri védősereg?

4. Kik viseltek álruhát a szereplők közül, és miért?

Nagyon-nagyon örülnék, ha valaki segítene!:) Köszönöm előre is!

( ja és így megjegyzem, hogy akik azért jöttek ide, hogy szidalmazzanak azok léccives ne tegyék, mert elolvastam a regényt, csak ezekre nem találom a választ!)


2013. szept. 1. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat az OFF-ért, de kicsit sok ez nekem. Már a sokadik ilyen kérdést látom ebben a kategóriában, ami az Egri Csillagok c. műről szól, miszerint segítséget kérnek az olvasónapló kérdéseihez - és nem egy éve lettek kiírva, hanem mostanában.

Ennyire nem értik a fiatalok ezt a könyvet? Gondolom 6-7. osztályos vagy, ott szokott az Egri Csillagok kötelező lenni. Nem lepődöm meg, ha visszaírnád, hogy nem lehet egyszerűen úgy elolvasni, hogy beleéled magad, maximum akkor, ha minden figyelmed az ilyen olvasmányokra kívánod fordítani, annyira érdekel ez a kor, háború és maga a cselekmény.

Értem én, hogy elolvastad, de ha tényleg így van, akkor a 4. kérdésre miért nem lehet például megtalálni a választ? Ha figyelmesen elolvasod, az ilyenekre azért rá lehet jönni...


Amúgy ha túl fáradt vagy ahhoz, hogy megkeresd ezekre a választ és azért írtad ki, megértem, anno régen én se olvastam el, mert túlságosan elvette az energiám ez az Egri Csillagok, de az én iskolámban mindenki szenvedett tőle, fogalmam sincs, hogy miért adják fel minden évben - méghozzá még választani sem lehet, mert ez az egy van. De még ha 400 oldallal rövidebb lenne, talán a tűrhető kategóriába lehetne sorolni.


Bocsánat, hogy OFFoltam, de muszáj volt leírnom, mert szúrta szemem, hogy rengeteg kérdés az E.CS. -hoz kér segítséget olvasónapló terén. Amúgy fogalmam sincs egyik válaszról sem. (:D No bocsánat...)

2013. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Ez a legfogósabb kérdés, mert nem éppen a törökök szemszögéből íródott a történet. Talán akkor, amikor Török Bálintnak könyörgött az egyik török rab, hogy engedje szabadon, mert gyerekei várják otthon. Ővele akkor én együttéreztem. Meg a török asszony esete, akinek a kisfiát még az ostrom előtt rabul ejtik az egri katonák, és ő kitartóan keresi a gyerekét, aztán a végén visszakapja. Ő is nagyon szánandó.

2. Jutalmazás: pénzt (amit Dobó saját zsebből fizetett ki) és főleg ruhára való anyagot kaptak a vitézségért. Kisebb bűnökért tömlöc járt (pl. aki levelet hozott a töröktől), árulásért bizonyos testrészek levágása és halálbüntetés (Hegedűs hadnagyot felakasztották, amikor fel akarta adni a várat.)

3. Ruhájába varrva hozott- vitt leveleket; török ruhába öltözve kémkedett a törökök közt, így szerzett értesüléseket. Arra már konkrétan nem emlékszem, hogy mik voltak a létfontosságú hírek.

4. Jumurdzsák többször is, ez végigvonul az egész regényen. Ő mindig az amulettként viselt gyűrűjét próbálta visszaszerezni.


Gergő, Vica, Mekcsey, és Török Bálint gyermekei akkor öltöztek be olasz énekeseknek, amikor megpróbáltak bejutni a Héttoronyba, ahol Török Bálint raboskodott. Ezt megelőzően mint úr, és rabjai szerepében igyekeztek Konstantinápolyba, a Héttoronyhoz.


Vica és a diák (nem jut eszembe a neve) akkor is beöltöztek török úrnak és a rabjának, amikor az ostromlott várba akartak bejutni, az alagúton át.


Vica férfiruhába öltözve szökött el a ráerőltetett esküvő elől.

2013. szept. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:) Ez akkora segítség volt:') Köszönöööm:)
2013. szept. 2. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2013. szept. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!