Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvasnátok...

Milyen könyvet olvasnátok szívesen? : fantasy, akció, egyszerű, krimi.

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a krimiket szeretem. Nem feltétlenül az akciódúsat, véreset. Legyen inkább csavaros, gondolkodtató.
2013. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a fontos, hogy miről szól a könyv és mennyire jó. A műfaj nagyjából mindegy, bár szerelmes regényeket nem olvasok.
2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Krimi.
2013. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cathilina ***** válasza:
Attól függ, hogy van megírva. A jó krimihez magas intelligencia kell. Nem írhatsz úgy, hogy nincs egy ütős ötleted és elég eszed ahhoz, hogy jól kidolgozd. A fantasy a másik problémás műfaj. Vigyázni kell, hogy elkerüld a kliséket, de ha mindenáron saját fajokat akarsz behozni, az sem jó. A jó fantasy a mondákban gyökerezik. De ha fel is építesz egy ötletes világot, egy gyenge történeten ugyanúgy elcsúszhatsz. Az akció műfajában már kevesebb a buktató, de - szerintem legalábbis - a ziccer-faktor is kisebb. Mindent összevetve ha a kidolgozásról feltételezzük, hogy tökéletes, én fantasy-párti vagyok, ha viszont csapnivaló, akkor maradok az akciónál. A krimi valahol a kettő között van - nem szeretem annyira, mint a fantasy-t, de akkor is elolvasom, ha van más, ellentétben ugye a legtöbb akcióval. Az "egyszerű" műfajról még nem hallottam. Viszont azt nem szeretem, ha túl sok mindent akarnak egy könyvbe zsúfolni: a horror-szerű fantasy-lények háborúja közepén nem akarok a főszereplő humoros romantikus kalandjairól olvasni egy aliennel.
2013. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felsorolt műfajok közül (bár az "egyszerűről" mint műfajról most hallok először) leginkább krimit. A fantasy műfajjal fenntartásaim vannak, ezer fantasyből egy sikerül jól, azt is Terry Pratchett írta. Ha az "egyszerűt" jól értelmezem, és azt érted ezalatt, hogy egy ember elmeséli a nagyjából átlagos életét, akkor ez a műfaj sem tartozik a kedvenceim közé. A legtöbb ilyet kár volt megírni, pár kivételes kuriózumtól eltekintve, pl. Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszevics egy napja, Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés, amelyek szintén egy ember életét mesélik el, bár nem egy olyan életet, amelyet általában értünk az alatt, hogy átlagos.

Az én kedvenc műfajom a krimi és az akció, megfelelő arányban vegyítve. A nagyon kevés cselekményű krimik kevésbé kötnek le, bár ezeket is meg lehet írni jól, de Agatha Christie Paddingtonja például nekem is lassú sodrású volt egy kicsit.

Rejtő csinálja jól. Van bűntény, van akció, mindenből épp annyi, amennyi kell.

2013. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!