Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen lett?...

Szerintetek milyen lett? (többi lent)

Figyelt kérdés

ez csak egy prológus és tudom hogy nehéz megmondani ennyiből hogy milyen de kíváncsi lennék rá. A helyesírási hibákért elnézést kérek

Szóval szerintetek milyen lett? Mit javítsak rajta?

(am krimi lesz a folytatása úgy olvassátok. Köszi!)



Prológus


A fák közt a szél hátborzongatóan süvített, s a köd nagy fehér fátyolként borult London utcáira.

Az ilyen estéket általában kandalló mellett, egy bögre meleg tejjel tölti az ember. Így gondolta volna ezt Mr. Richardson is, ha nem várta volna annyira a táviratot, melyet az orvosa küld. Így hát kénytelen volt az erkélyen várakozni és figyelni mikor hallja meg a postakocsi zörgését.

Épp csak elfordította az erkély ajtó zárját, és a szél máris kicsapta azokat. Az ajtó nekicsapódott a falnak melyről leesett egy kép. Mr. Richardson halk szitkozódásba kezdett, ahogy megpróbálta felszedni a nagyobb szilánkokat.

Aztán felvette a képet. Őt ábrázolta egy éve elhunyt feleségével. A képpel együtt kisétált az erkélyre. Szomorú emlékek ostromolták feleségével kapcsolatban. Ő volt az aki felvidította aki megannyi színt vitt az életébe, és aki már a múlté. Ha büszkesége engedi, kisgyerekként zokogott volna és kérte volna a láthatatlant őt is vigye magával. De nem tette,Mr. Richardson összetépte a képet és a Londoni szélre bízta őket. A szél egy kicsit játszott még velük a levegőben mi előtt odébb állt, magára hagyva az urat a sötétséggel.

Vagy mégsem?



2013. szept. 16. 16:47
 1/2 csmate válasza:
nekem nagyon tetszik, de vmit írhatnál a cselekményről...
2013. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem is tetszik, bár egy kicsit jobban kifejthetted volna a dolgot.

Miért küld neki az orvos táviratot?

Miért halt meg Mr. Richardson felesége? Baleset, betegség netán gyilkosság? - Írd le ;)


Írj többet az emberedről, bontsd ki a cselekményt (de úgy, hogy egy pár rejtély is maradjon benne).

Amúgy jó lesz ez, szerintem. Így tovább!

Esetleg azt tudnám még hozzáfűzni, hogy:

"A fák közt a szél hátborzongatóan süvített," én inkább így fogalmaztam volna: "A szél hátborzongatóan süvített át a 'nemtommilyen' fák között,"


"Így gondolta volna ezt Mr. Richardson is, ha nem várta volna annyira a táviratot," Nem inkább "Mr. R. is ezt tette volna, ha..."

"melyet orvosa küld" melyet orvosa "kellett volna küldjön" - én így írtam volna


"Épp csak elfordította az erkély ajtó zárját, és a szél máris kicsapta azokat." - nem inkább, csak "azt"?


"Ha büszkesége engedi, kisgyerekként zokogott volna és kérte volna a láthatatlant őt is vigye magával." egy mondatba, csak egy igeidő legyen! Döntsd el, hogy melyiket írod bele.


"De nem tette,Mr. Richardson" a vessző után szóköz!!!

"A szél egy kicsit játszott még velük" inkább játszadozott

és ugyanitt, megint két igeidő, ha jól látom... javítsd, nagyon fontos.


Jó lesz, csak olvass sok szépirodalmat, meg hasonló krimis könyveket :)

2013. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!