Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen benyomást tesz rád, ha...

Milyen benyomást tesz rád, ha egy fantasy regényen magyar szerző nevét látod feltüntetve? Szívesebben vásárolsz könyvet (és emiatt talán befutottabb) külföldi szerzőtől?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Riaszt. Racionális okot még nem találtam rá, de a magyar szerzők könyvei kevésbé fognak meg. Sem Hackett, sem Kornya, sem mondjuk Kleinheinz Csilla könyvei. Egyedül Zsoldos Péter könyveit szerettem.
2013. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban nem teszek különbséget, viszont a magyar szerzőgárda azért nem akkora, mint a külhoni, így a többségnek azért már ismerem a stílusát. Ettől viszont függ, hogy érdekel-e a mű vagy sem. (Általában nem töröm kezem-lábam érte.)
2013. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent. Goldenlane-t kimondottan eredeti és színvonalas írónak tartom, Nemes István Káosz-sorozata meg nem egy nagy hűha, de a maga módján szórakoztató valami.

A szerző nemzetisége nem befolyásolja azt, hogy megveszem-e a könyvét. Akkor veszem meg, ha jókat hallok róla olyan emberektől, akiknek adok a véleményére.

2013. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában a név + cím kombináció az, ami tud riasztani. Ha magyar név mellé van idétlen cím, akkor messziről kerülöm. Mert itt még azt sem lehet mondani, hogy a fordító a dilettáns, a direktben cím a szerzőt dícséri (vagy nem).


Viszont szeretem a tipikus magyar nyelvi leleményt, a hangulatot szóval veszek magyar könyvet.

2014. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem riadok vissza magyar szerzőktől. Párszor sikerült úgy járnom, hogy később tudtam csak meg, hogy magyar volt a könyv írója.
2014. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem az író nemzetisége a fontos, hanem az, hogy milyen a könyv.Ha remeket írt, de magyar, nem fogom kihagyni a többi könyvet csak azért mert magyar.Vannak jó magyar, és jó külföldi írók, és rosszak is.
2014. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!