Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Meg Cabotnak miért kellet...

Meg Cabotnak miért kellet belekevernie a zsidókat a neveletlen hercegnő naplóláha?

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Kifejtenéd, hogy mi a baj azzal, ha néhány szereplőt zsidó vallással ruházott fel? Miért zavar?
2013. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Tulajdonképpen mi a gond azzal, hogy zsidó vallású szereplő is szerepel egy történetben?

Pl. A végzet ereklyéi sorozatból Simon is zsidó.

A kérdést megmagyarázhatnád egy kicsit részletesebben is, mert ez így erősen szőrszálhasogatás.

2013. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kérdés hiába szőrszálhasogatós, ez így egy tömör egyszerű kérdés, amit bárki fel tud fogni. Csak egyszerűen nem értem, hogy minek kellett. A történet nem változna semmit attól, hogy Michael és családja nem zsidó. Nem egy nagy csavar ez a könyvbe. Szóval egyszerűen nem értem, hogy minek kellett ezt neki. A véleményem a zsidókról nem fogom leírni, mert lehet, hogy egyesek számára talán bántó lenne. :)
2013. okt. 10. 17:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel miért pont Martens bakancsot hord Mia? Hordhatna balerinacipőt, azt se változtatna a történeten semmit. Egyszerűen így írta, azért szeretik sokan ezt a könyv(sorozat)ot, mert részletesen ki van dolgozva. Amúgy meg más könyvekben is vannak zsidók és ez semmit sem változat a karakteren vagy a történeten. Ugyanolyan emberek, mint mondjuk egy katolikus/protestáns ember, csak éppen más ünnepeik vannak. Amúgy meg egyszer se volt bármi hátránya bármely szereplőnek abból, hogy Micheal vagy a családja zsidó. Egyszerűen ez a vallásuk és kész. Nem minden zsidó pajeszos, nagy orrú, sóher ember, ugyanolyanok, mint bárki más. És, hogy tisztázzuk nem vagyok zsidó, református vagyok és rohadtul nem érdekel, hogy valaki zsidó/buddhista/ateista. Az embert nem a vallása határozza meg, az csak egy részletkérdés.
2013. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első voltam egyébként.
2013. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A te felfogasod nagyon szep de en sajnos tul unintelligens vagyok ehhez. Jo zsidoval pedig sajnos meg nem talalkoztam. A legtobb gyarat vagy uzemet ok tettek tonkre a kornyezetemben. :)
2013. okt. 10. 21:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsere (illetve a te szempontodbol kerdezo: sajnos) a vilag nem a te szuk, zsidofobias agyacskad szerint mukodik.
2013. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
meg jo hogy csak egy kis reszemmel vettetek egymasra futopillantast es mar itelkezel is. :) tudod van akinek a velemenyere adok es van akiere..
2013. okt. 11. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül negatív dolog, hogy beleírta, de lehet, hogy ez csak az én véleményem. Az, hogy Michael és a családja zsidó, az tényleg nem tesz sokat hozzá a történethez, mint ahogy azt már előttem is leírták. Ezzel szemben viszont picit élőbbé teszi a karaktereket. Mármint ha jobban ki vannak dolgozva az emberek egy műben, akkor jobban magad elé is tudod képzelni őket. Személy szerint én mondjuk plusz pontként könyvelem el az írónak, hogy ezt is beleírta, hogy jobban odafigyelt rájuk (mármint a karakterekre). De semmi különlegességet nem jelent, hogy éppen zsidók, bármilyen más vallásúak is lehetnének. Az életben azért elég megszokott, hogy még hasonló életkörülmények között élőknek, barátoknak, egy osztályba járóknak is eltérjen a vallásuk, és valószínűleg az írónő is csak ezt adta benne vissza.

De ez persze csak az én véleményem. Ha nem így van, bocsi.

Nem akarok veled elítélő lenni, nem ismerem a teljes szituációt, ezért nem is tudom megítélni, de szerintem azért, mert legtöbb gyárat zsidó vallású emberek tették a környezetedben tönkre (ha jól értettem), akkor sem jelenti ez azt, hogy minden zsidó ember rossz lenne, hogy csak a vallása miatt érdemes lenne egy embert ismeretlenül is elítélni. De ez is csak a saját véleményem, és mivel ugye nem ismerem a teljes szituációt, lehet, hogy nem teljesen helytálló, vagy túl naiv, de én hiszek benne.

2013. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát utolsó. Most felnyitottad a szemem. Mármint nem azt mondom, hogy most zsidó fan lettem, de..azt hiszem ez olyan, mintha minden ország elítélne azért mert magyar vagyok. :| Köszönöm a válaszod! Igazán hasznos volt! :)
2013. okt. 13. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!