Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az ifjúsági regények között...

Az ifjúsági regények között miért mindig egy fiatal lány és nem egy fiú a főhős?

Figyelt kérdés
Általában miért a lány szemszögéből van írva a történet? Vagy ha nem az ő szemszöge, akkor is folyton a lány van a középpontban. Szerintem egy tinifiúról szóló könyv is lehet ugyanolyan jó.
2013. okt. 11. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Rengeteg ifjúsági regény van amiben nem lány a főhős. Pár példa:


Adrian Mole titkos naplója

Puskák és galambok

A tizenöt éves kapitány

Nemo kapitány

Keménykalap és krumlpiorr

A tenkes kapitánya

Tüskevár

A koppányi aga testamentuma

A beszélő köntös

Indul a bakterház

Robin Hood


Persze ezek nem természetfeletti románcok és vannak köztük olyanok, melyekben nem gyerekek a főhősök.

2013. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Pál utcai fiúk

Légy jó mindhalálig

2013. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Te ezekre a népszerű romantikus ifjúsági regényekre gondolsz a klasszikus ifjúsági regények közül. Ezeknél a célközönség főként a főszereplővel azonos korosztályú lányok, tehát az ő problémáikat fogja meg és mutatja be (vagy olyan dolgokat, ami az ilyen lányokat érdekli), értelem szerint a lány nézőpontja lesz a fő szemszög.

A többinél, Deggial is mondott párat, értelem szerint nem. Csak itt (és sok más helyen a neten) ezek a romantikus könyvek túlreprezentáltak, mivel a tinilányok a fő olvasóréteg, illetve ők szeretnek beszélni a könyvélményeikről és ezt megosztani mindenkivel.

2013. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kihagytam a kérdésemből, hogy manapság. A klasszikus ifjúsági regényeket imádom, és ebben a kategóriában mostanság nem igazán van jelentős mennyiségű irodalmi mű. Elolvasom a tingli-tangli új regényeket is, de nincs meg bennük már az az érzés...

Na mindegy, köszönöm a válaszokat :)

2013. okt. 11. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert többnyire nők írják, szintén női/lány közönségnek. De nagyon egyetértek veled, én is nagyon szívesen olvasnék ilyesmi könyvet fiú szemszögéből is, talán az Eleven testek volt az egyetlen ilyen mostanában, amit olvastam. Én szeretem a váltott szemszöget is, amikor fejezetenként vált a fiú és a lány között, például a Tökéletes kémia vagy a Vihar szeli ketté. (Bár utóbbi a szemszögtől függetlenül sem tetszett)
2013. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utánanézek a könyveknek :)
2013. okt. 12. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiú szemszög is van egy csomó friss ifjúsági regényben, de egyelőre magyar nyelven nem nagyon vannak még reprezentálva. Ami tutira megjelent: Isaac Marion - Eleven testek (zombis), Kendare Blake - Vérbe öltözött Anna. A könyvmolyképzőnél fog majd megjelenni Holly Black-től a White Cat (Fehér macska).

Ezek inkább természetfeletti könyvek, romantikusból is van fiú szemszög, de ilyenre most nem tudok példát mondani, hogy mi jelent meg magyar nyelven. A váltott szemszög is jellemző, mint Elkeles könyveiben, vagy esetleg Jamie McGuire-től van a Gyönyörű sorscsapás című könyv, ami lány szemszögből íródott, de annak mostanában jelenik meg a második része magyar nyelven, ahol már a fiú szemszögéből írják le a dolgokat. Ugyanezen az elven működnek Colleen Hoover regényei, tőle még nem jelent meg semmi magyarul, de tervezik a kiadását, ezért említem meg.

2013. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem is tudtam, hogy a Gyönyörű sorscsapás második része is ilyen lesz :D
2013. okt. 13. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a Vérbe öltözött Annát el is felejtettem, pedig fiú szemszögéből van és imádom :) És igen, a Veszedelmes sorscsapás Travis szemszögéből írja le az egész sztorit, úgy tudom, most 15-én jelenik meg :)
2013. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!