Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok, ti elolvasnátok...

Mit gondoltok, ti elolvasnátok? ÉPÍTŐkritikát szívesen fogadok!

Figyelt kérdés

Emily élete fenekestül felfordul, mikor megtudja, hogy kollégiumba kerül. Az egyetlen hely, ahol jól érzi magát a gimnáziumban, az a hatalmas könyvtár, melyben ezernyi érdekes könyv lapul meg. Egyik nap azonban, pontosan a 3456. polcon megtalál egy igen érdekes kötetet, melynek se első lapjain, se pedig borítóján nincs cím. Emily hanyagul félredobja az ismeretlen könyvet, de mintha az vonzaná. Így hát belelapoz… belelapoz és éjfélig a gyertya lángja mellett ül és olvas. A könyvben természetfeletti lények érdekes kalandjaik olvashatók. Görög istenek, manók, törpök, tündérek és a tintaember. Ami még érdekesebb, hogy Emily hallja is a párbeszédeket, a fák susogását, a szellő fütyülését, érzi, ahogy az esőcseppk végiggurulnak az arcán, ha a történetben is viharos az időjárás. Egy igen fárasztó nap után, pedig a főszereplőt, a Tintaembert is látja… szó szerint, ott csücsül a névtelen könyv borítóján. Emily azt gondolja, megőrült a kollégiumi élettől, de a különös személy mindent elmesél: pár évvel ezelőtt egy szakállas öregember, varázstintával megírta ezt a könyvet, leírta benne az akkor összes ismert lényt. A mágikus tinta lényege, hogy, ha a könyv valamennyi szereplője feledésbe vész, akkor a benne szereplő lények életre kellnek és újra beiktatják magukat az emberek elméjébe. De ez csak akkor lehetséges, ha egy látó megtaláljaa könyvet, és Emily az, így láthatja a szereplőket. De mind kiderült, nem csak egy látó létezik…

Emily megpróbál segíteni a lényeknek, de addig számos kalanddal és problémával kell szembesülniük…


2013. okt. 13. 15:58
 1/9 anonim válasza:
Én elolvasnám.
2013. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, elolvasnám.

Megírtad már vagy még csak tervezed?

2013. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekesnek hangzik és első benyomásra szimpatikus az írásmódod is. Mindenképpen beleolvasnék, bár nem vagyok annyira a varázslatos mesék híve.
2013. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem még csak tervezgetem. :)

Köszönöm mindenkinek :)

2013. okt. 14. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát elég sok ilyen fantasy van, de szépen írsz :)
2013. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vége nem világos. Tehát, ha egy látó elolvassa a könyvet, akkor az emberek újra elkezdik olvasni a könyvet vagy hogy iktatódnak bele az emberek elméjébe?

Amúgy meg engem a sztori Cornelia Funke - Bűvöletére(Tintenherz) emlékeztet.

2013. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen!!!!! Adta ki légyszi!!!!
2013. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen elolvasnám (-: ez a tintaember rejtélyes, nagyon felkeltette az érdeklődésemet, a stílusod is tetszik. Ha kész lesz kiadod, vagy blogra les? Ha blogra légyszíves elküldöd? (pü-ben megadnám az e-mail címemet)
2014. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy ezt mondom. De én láttam ezt a filmet: :D

Másoltd. Csak ott a lány apja is látó,és csak utána alány. c-c-c :D

2014. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!