Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék könyveket olvasni,...

Szeretnék könyveket olvasni, de már rengeteget olvastam! Nem szeretem a fantasy-kat, a vörös pöttyös könyvket. A kedvenc könyvem a Szent Johanna Gimi+Bábel. Tudnátok valami ilyesmi témájú könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez a rengeteg mit is takar pontosan?
2013. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk Meg Cabot könyvei biztosan tetszenének neked, ha még nem találkoztál velük. Vagy a Hűvösvölgyi suli. A Vörös Pöttyösök között is vannak nem fantasyk, azok között is körülnézhetsz.
2013. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Mirk ***** válasza:

Szent Johanna és Bábel a rengeteg?

Írd le talán, hogy miket olvastál és, hogy mit szeretnél.

2013. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Meg Cabot könyveit nagyon szeretem,és szinte az összes könyvét olvastam.Leginkább ifjúsági szórakoztató könyveket szeretem....Olvastam néhány évvel kisebbeknek szóló könyveket(Pl.:Allie Finkle szabályai kezdő tiniknek),Jacqueline Wilson Gréti történetét(Nem igazán emlékszem azokra a könyvekre,amiket olvastam,bocsi)...nem szeretem a picit depressziós könyveket,és inkább azok a könyvek felé hajolok,amik valóságosak.(Tehát a fantasy könyv kizárva).A könyv vastagsága nem ijeszt meg,lehet rövid is vagy akár több 100 oldal.
2013. okt. 15. 15:35
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát ha nem szereted a fantasyt akkor és olvastál Leiner Laurát akkor ahogy előttem is írták Hűvös Völgyi Suli vagy esetleg Katherine Applegate Szívzűrök sorozat
2013. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Esetleg Jay Asher tizenhárom okom volt. Ez ugyan vöröspöttyös de nem fantasy.
2013. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Na, akkor néhány:

Louise Rennison: A macskám, a családom... és a fiúk (+többi kötet)

Blue Jeans: Dalok Paulának

Pauline Fisk: Ház(asság)i feladat

Rachel Hawthorne: Bizalomjáték

Claire Loup: Amikor életemben először

E. Lockhart: A pasilista

Simone Elkeles: Tökéletes kémia

Stephanie Perkins: Anna és a francia csók

Jay Asher – Carolyn Mackler: Kezünkben a jövőnk

Jonah Black: Jonah Black fekete naplója 1. – Csaj, csaj, csaj (+többi kötet)

Maggie O'Brian: Jéghercegnő

Thomas Brezina Fiúk kizárva! sorozata

Leiner Laura többi könyve

Katherine Applegate Szívzűrök sorozata

Kate McCaffrey: Behálózva


És ha egy kicsit komolyabbra vágysz, akkor mondjuk:

Lauren Oliver: Mielőtt elmegyek

Gayle Forman: Ha maradnék; Hová tűntél?

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el...

Laurie Halse Anderson: Jégviráglányok

Jennifer Donnelly: Északi fény

Siobhan Dowd: Éles és gyors sikoly

Meg Rosoff: Majd újra lesz nyár...

Beate Teresa Hanika: Soha senkinek

Jay Asher: Tizenhárom okom volt...

Saras Dessen könyvei

John Green könyvei

2013. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem szereted a fantasyt? Mármint egyáltalán? Ne haragudj, nem bántásból mondom, de ilyet még életemben nem hallottam. Nem csak vámpíros meg vérfarkasos van ám, van ezerféle, angyalos, tündéres, zombis, időutazós, sárkányos, hableányos, érzős, elementálos, alakváltós, boszorkányos, varázslós, szellemes, idegenes, stb. Gondolom akkor sci-fi, disztópia, horror, vagy posztapokaliptikus regények sem jöhetnek szóba, és mivel a komoly témákat is írtad, hogy inkább ne, ezért kiesik szinte az összes családregény, drámák, történelmi regények.

Hát, nem mondom, a legjobb témákat lőtted ki :D

Amik nagyon jók és szerintem tetszenének neked: Anna és a francia csók, Tökéletes kémia, A vonzás szabályai, Gyönyörű sorscsapás, Vajon létezik szerelem első látásra?

Bár a Szent Johanna gimire talán csak az Anna hasonlít egy kicsit, a többi nem.

És ha tanácsolhatok valamit: próbálj meg egy kicsit nyitottabb lenni! Én is olvastam a Szent Johanna gimit, tetszett is, de nem csak abból áll az élet és az irodalom, az ifjúsági sem, sőt! Ha minden könyvben csak azt keresed, lehet, hogy rengeteg olyasmit elszalasztasz, ami egyébként akár tetszene is.

2013. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ajánlottakat!És köszönöm a tanácsot is,miszerint legyek nyitottabb,meg fogom fogadni!Ja és én olyan értelemben nem szeretem a fantasykat:depressziós,horror,és semmiféle olyan lény,ami nem létezik...továbbá az olyan könyveket nem szeretem még,amikben vannak varázslások.Leginkább olyan könyvet szeretnék olvasni,ami vidámmá tesz(Remélem értitek,h mire gondolok)
2013. okt. 16. 17:04
 10/18 Molnár Anna Emma válasza:
Én ezt ajánlom nagyon: [link]
2013. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!