Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King - Carrie nagyon...

Stephen King - Carrie nagyon durva?

Figyelt kérdés
Olvastam róla egy ajánlást és nagyon kíváncsi lettem. Csakhogy rólam azt kell tudni, hogy még a Harry Potter 7 egyes jeleneteitől is depis lettem, szóval nem vagyok az a tipikus horror-olvasó. Megérné elolvasni? Vagy inkább hanyagoljam?

2013. okt. 22. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Elég sok kegyetlenkedés van benne, de nem az a tipikus horror.
2013. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hunbula ***** válasza:
79%
A Carrie tipikusan az a mű, ahol nem az az ijesztő, hogy üldöz a baltás gyilkos a romos házban és hullanak a végtagok, hanem az, hogy az emberek milyen kegyetlenek tudnak egymással lenni, ok nélkül, és ez mit indít el más emberekben. King első könyve, ezzel lett híres - egy próbát megér, mert (pop)kulturális alapmű. Elgondolkodtató inkább - nem fogod nézni az ágyad alját, hogy előjön-e valami, de az emberi természetről való sötét elmélkedést beindítja.
2013. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, miről szól, épp ezért lettem rá kíváncsi. Egy baltás gyilkosos horrorregény mellett én is elmennék, de pont az keltette fel az érdeklődésemet, amit te is leírtál: nem kellenek sablon, vérfürdős horrorelemek ebbe a regénybe. De az a baj, hogy ha túl nagy hatással van rám egy könyv, képes vagyok napokig depresszióba esni.

De meggyőztetek, szerintem el fogom olvasni, legfeljebb majd pszichológushoz kell járnom utána :)

2013. okt. 23. 13:46
 4/7 hunbula ***** válasza:
Más King művekhez (pl Az, Kedvencek Temetője [azt hiszem ,mindig elfelejtem a magyar címeket]) hasonlítva viszonylag lightos, tehát ilyen szempontból tudom ajánlani neked, mint kezdő horrorosnak. Ha tetszik a bácsi stílusa, akkor a Setét Torony sorozatot tudom ajánlani. Ez egy hét (plusz egy nyolcadik "kiegészítő" könyv, valamikor tavaly jelent meg, nem tudom van-e már magyarul) részes, inkább fantasy sorozat, ha szereted a könyvsorozatokat (HP-ből gondolom), merem ajánlani King bácsitól, zseniális könyvek.
2013. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
King alapból nem túl durva.
2013. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam, és tényleg nem volt annyira vészes, viszont nagyon-nagyon tetszett :)
2013. okt. 26. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Én 10 éve élek King könyvein mert a kedvenc íróm, és még mindig nem unom!


Szerintem megérdemelten sikeres, és meg is értem miért olvassák a mai napig milliók a könyveit.


A Carrie:)hmm:) nagyon jó könyv. Pedig King ki se akarta adni mert azt hitte rossz. A kukában végezte a kézirat. A felesége találta meg, olvasta el, és kérlelte, hogy adassa ki, és igaza lett. Sok millió rajongó örömére ez 1974-ben meg is történt.


27/N

2013. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!