Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Agatha Christie krimi...

Melyik Agatha Christie krimi regény a legjobb? Még sosem olvastam tőle, csak fimet láttam, de szívesen olvasnék. DE azt se tudom, h Poirot-sat vagy Miss Marple-öset? Szerintetek? 15/L

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig az ABC-gyilkosságok jött be a legjobban, amiben Poirot a nyomozó.
2013. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 10 kicsi néger a kedvencem, abban egyik sem szerepel, de jó a Gyilkosság az Orient-expresszen is, Marple-ösben a Kristálytükör meghasadt vagy az Egy marék rozs.
2013. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 cathilina ***** válasza:
A kettő stílusa elég különböző. Miss Marple ugye egy ártalmatlan vidéki vénlányként megismer olyan pletykákat, amire Poirot-nak, mint magándetektívnek nem sok esélye van, könnyebben kihallgat magánbeszélgetéseket, de Poirot olyan kérdéseket tehet fel, ami Miss Marple esetében nem feltétlenül lenne elfogadható. Poirot történetei jobban hasonlítanak a klasszikus detektív-történetekre a rendőrökkel meg a magánnyomozó főszereplővel, Miss Marple történetei viszont közelebbről mutatják be a szereplők közti viszonyrendszereket. Szóval mindenkinél ízlés kérdése, hogy melyiket szereti jobban. Amúgy az én személyes kedvencem a Nemezis, de annak van egy előzménye is Rejtély az Antillákon címmel.
2013. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem az egyik kedvencem a Tíz kicsi néger, de az Öt kismalac is jó amiben Poirot nyomoz és a Gyilkosság az Orient Expresszen is nagyon jó. (az utolsó is Poirot-os).

Ezenkívül tudom ajánlani még a Nyaraló gyilkosokat, az Ackroyd gyilkosságot, a Szunnyadó gyilkosságot és az ABC gyilkosságokat. 12/L

2013. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azokat kedvelem a leginkább, amelyekben Poirot és Hastings szerepelnek - ezek között talán a Gloriett a hullának a kedvencem.

Az Ackroyd-gyilkosságnak a legmegdöbbentőbb a megoldása szerintem, így ez is toplistás.

Nagyon eredeti a Tíz kicsi néger alapötlete, így lehet ez a harmadik helyezett.

Én Poirot-ot és Hastings kapitányt jobban bírom, mint Miss Marple-t, egyrészt mókásabbak, másrészt reálisabbak. Ezen a három könyvön kívül még a Holttest a könyvtárszobábant ajánlom Christie-től, és a Miért nem szóltak Evansnak?-ot, amely egyébként Miss Marple-ös, de ennek ellenére nekem igazán elnyerte a tetszésemet.

2013. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!