Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem egy történetet írni...

Elkezdtem egy történetet írni Sokak jó véleménnyel vannak róla. Ezért blogot inditottam. Többi lent ↓↓↓?

Figyelt kérdés

a link : [link]

véleményeteket kérem:) Köki.


2013. nov. 7. 18:16
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szia (ha még olvasod :))

Megkérdezhetem hány éves vagy? Ez az első írásod?

Próbáld úgy értelmezni a véleményem, hogy ha rosszul is hangzik jó szándék áll mögötte.

Az írásod alapvetően nem rossz, de az egyértelműen átjön, hogy fiatal vagy semmi tapasztalatod. (A helyesírást nem emelném, többen megtették előttem, de ezen mindenképpen dolgozz, mert így senki nem fog komolyan venni. Először szövegszerkesztő programban írd meg az jelzi a hibák nagy részét /Ez persze nem mentesít a helyesírás megtanulása alól, mert erre az életben mindenhol szükséged lesz, és ha nem tudsz helyesen írni élből hülyének néznek, még ha amúgy egy zseni is vagy/).

A fogalmazást gyakorold. Talán a korodhoz képest nem rossz (azt gyanítom tizenpár éves lehetsz), de egy sztori megírásához kevés. Nem élvezhető, sablonos, gyerekes. Olvass sokat, tudom közhely, de tényleg segít.

Magából a sztoriból nem sok minden derül ki a részletből, de akár még is lehet. Figyelj arra, hogy hiteles legyen. Pl. nem tudod a c-sek nevét. Értem én, hogy az osztályotok nincs jóba velük, de évek óta abba a suliba jársz, nem valószínű, hogy ne tudd a nevüket. Ne vessz el a részletekben, pl a kutyát nem érdekli, hány értesítést, üzenetet kaptál fb-n, az ilyen dolgokat -már ha okvetlen bele akarod írni - bőven elég egy mondatban leírni. Ha olvastál már könyvet, amiben oldalakon keresztül ecsetelik a tájat, vagy a naplemente szépségét, tudod, hogy baromi unalmas. Én az ilyen részeket simán átlapozom. Mielőtt neki állsz egy történetnek gondold végig az alapokat, ha kell - szinte mindig kell- gyűjts adatokat, dolgozd ki részletesen a sztorit, a háttér történetet. És a karaktereket, talán ez a legfontosabb. Mivel tavaly novemberi az utolsó blogbejegyzés, felteszem, abbahagytad az írást. Ha komolyan kedvet érzel hozzá, ne tedd! Ne tántorítsanak el a negatív kritikák, hiszen tanulhatsz belőlük (már amelyikből - a "rossz" valóban nem építő jellegű). Nem lesz tökéletes elsőre. Senkinek nem az! Ha kell írd át ötvenszer is. Megéri. Kitartást és sok sikert kívánok hozzá.

2014. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, mások hogy vannak vele, szerintem nem rossz! Nem mondom, hogy profi vagy, és valóban van néhány helyesírási hibád, de egész élvezhető. :)

Folytasd nyugodtan az írást! Minél többet gyakorolsz, annál jobbak lesznek a következő műveid. Nagyon kevés írónak van olyan korai műve, amelyik nagy sikert arat. Én is próbálkozom, bár egész más (történelmi) témában. És szerintem azért mondják utánzatnak az írásodat, mert a legtöbb korunkbelit ez a téma foglalkoztat a legjobban. Írj sokat, és ne keseredj el, ha nem sikerül azonnal! Sok sikert! :)

2014. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Van még mit javítani rajta. Helyesírásra figyelj!!! Az említett pénzösszeg és a villa nem túl valósak. Mo.-on az embereknek nagy részének nincs ennyi pénze, villája meg 1000-ből 2-nek ha van. Elkezdted az első nappal, hogy Marcell az új diák. Oké, ez tiszta sor. Eltelik az első sulis nap (bár első nap közélsuliban-pláne ha akkor van az évnyitó-nincs óra a szaktanárokkal, csak 4 osztályfőnöki van) és csak azt a könyves cuccot beszélik?!?! Mindegy a te dolgod. Amúgy ez a nappal más gond nincs még a hossza is elfogadható (bár én Wordbe írok és nálam 11-es betűmérettel az első nap 6 oldal). A második nappal vannak ugye nagyobb gondok (szerintem). Először is semmi nem történik a suliban, csak köszönnek neki meg mosolyognak rá?!?! Aztán nem veszi észre, hogy a padtársa hiányzik?!?! Ezt még megértem egy hetesnél, aki nem látja át a 30-35 fős osztályt. Aztán ugye ott van a pénz meg a villa. A harmadik nap elég kusza. Három szálat indítottál el már rögtön az elején (Marcell, örökség meg az új barátságok).

Az eddigiekről ennyi. Aztán az elejéről hiányzik még egy kis rész. Hogy ki is ő? Ki ez a lány? Miket szeret (kaja, könyvek, filmek, zenék, stb)? Családja? Barátok? Ezek még hiányoznak.

Amúgy hány éves vagy 13-14?


Ha még esetleg segítség kell írj rám privátban!!!

+1:Olvass sokat és nézz olyan filmeket, sorozatokat amiből ihletet nyersz!!!

2014. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki őszinte hozzád, azt nem rossz indulatból írja, hanem azért, hogy tanulj belőle és, hogy ne ámítsd magad. Segítségképpen leírom mi a probléma. Sok ember tévedésben van, hogy mindenki tud írni, cask gyakorolni kell, na ez abszolult hülyeség. Az íráshoz születni kell, majd hogy a szókincsed feljlődjön írni és olvasni többet. Nem lehet megtanulni írni, akinek nincs tehetsége és fantáziája annak lehetetlen. Az írásod sajnos nem élvezhető. Általánosan fogalmazol, vagy néha rosszabbul, és nem ad keretet, nem ad minőséget a történetnek. Baj van a szókinccsel , és ahogy bemutatod a főszereplőt, ahogy beszél a főszereplő, úgy tűnnik, mintha nem lenne túl intelligens. A karakterét nem muattatd be, és nincsenek benne érzelmek. Több leírás kellene, hogy bele tudjuk élni magunkat! Mielőtt megsértődnél. A negative kritikákból tanul az ember a legjobban.
2015. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!