Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol nyelven íródott...

Milyen angol nyelven íródott könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Gyakorolni szeretném az angolt, jelenleg középfokú alattira sorolnám be a tudásom, viszont a hangomat is szeretném fejleszteni mellette (ez mellékes: felveszem a hangomat olvasáskor, majd visszajátszom, hobbiból hangot szeretnék adni filmkaraktereknek). Szeretem a mesét, a drámát, a hétköznapos sztorikról szóló könyveket, akár a romantikát is... (lényegében a regények többségét)
2013. nov. 9. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerűbb nyelvezetű, de nagyon szórakoztató könyv:


Matt Ruff: Bad Monkeys


[link]

2013. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ravel ***** válasza:

Mivel szeretek olvasni és én is akartam angolt gyakorolni ilyen formán belekezdtem több regénybe is eredeti nyelven. Nekem végül Stephani Perkins: Ana és a francia csók könyve lett az első amit teljesen el is olvastam és élveztem is.

Ha komplett regényeket akarsz olvasni akkor szerintem kezdj bele párba ami érdekel és az első 10-20 oldal alapján szerintem el lehet dönteni, hogy a nyelvi szintje érthető-e számodra van annyira sok ismeretlen szó van benne, h élvezhetetlenné válik az olvasás miatta.

Az is egy jó megoldás lehet hogyha olyan regényt olvasol el angolul amit már magyarul kiolvastál és tetszett.

Egyébként az oxford kiadónak vannak ilyen olvasás gyakorlásra kiadott könyvei (nyelvi tudáshoz szintezve is van 1-től asszem 6ig) Ezek változatos témában íródtak, vannak mesék és ismert történetek leegyszerűsített változatai is közte, és a kis füzetkék végén még feladatok is vannak.

2013. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!