Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valami jó fantasy könyvet...

Valami jó fantasy könyvet ajánlana valaki? Jrr. Tolkin és Rowlingen kívül!

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

China Miéville: Kraken

Robert Holdstock: Mitágó-erdő

Roger Zelazny : Amber hercegei

Robert E. Howard Conan történetei

2013. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

de ezek inkább scifik! Inkább dark fantasy, high fantasy, urban fantasy is jöhet ilyenek érdekelnének! :))


Azért köszi előző:)

2013. nov. 18. 21:26
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
George R.R. Martin: A tűz és jég dala
2013. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Abból láttam három évadot tévében, és végig szeretném már nézni a sorozatot spoilermentesen ezért bele se kezdek a könyvsorozatba! Majd talán egyszer ha lesz sok fölösleges energiám
2013. nov. 18. 21:30
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Én mostanában találtam rá pár régi Steve Jackson és Ian Livingstone könyvre. Bár ezek nem kifejezetten regények, sokkal inkább "interaktív" könyvek. De majdnem mind klasszikus high fantasy világban játszódik. A videójáték rpg-k előtt csak ezekkel szórakoztak a szerepjáték megszállottak.

Bár ezeket a könyveket elég nehéz manapság beszerezni, én csak ajánlani tudom.. nagyon szórakoztatóak.

2013. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Terry Pratchett

Michael Ende

2013. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tamora Pierce - Anőstényoroszlán éneke sorozat

Mondjuk itt sokakat elriaszt, hogy a történet a főszereplő 11 éves korában kezdődik, és onnan kíséri az életét huszonéves koráig, de megéri elolvasni.

2013. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Neil Gaiman még, ha már UF. Miéville-től inkább a korábbi Bas-Lang sztorik, bár az erősen "mágikus steampunk". (Perdido pályaudvar, Armada).
2013. nov. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Azáltalam javasolt könyvek közül egyedül az Amber az, ami sci-fi beütéssel rendelkezik.

A Kraken pont az általad kívánt urban fantasy.

A Mitágó erdő egy World Fantasy díjas könyv (a legnagyobb elismerés a fantasy regények közt).

A Conant pedig nem hiszem, hogy bárki is tagadhatná, hogy fantasy. Azon belül is sword and sorcery.

2013. nov. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Philip Pullman: Az úr sötét anyagai sorozat

- Északi fény

- A titokzatos kés

- A borostyán látcső

2013. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!