Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen klasszikus romantikus...

Milyen klasszikus romantikus regények léteznek?

Figyelt kérdés

Könyvtárból szoktam kölcsönözni, de cím nélkül elég macerás, a könyvtáros hölgy pedig sajnos nem túl barátságos :-(

Köszönöm a segítséget!


2008. júl. 12. 00:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár már elhangzottak jópárszor, de én is csak megerősíteni tudom: a Bronté-regények nagyon jók, különösen Emily Bronté-tól az Üvöltő szelek. Olvastam az életrajzukat (Taxner-Tóth Ernőtől, ha jól emlékszem), vitathatatlanul Emily az igazi tehetség hármuk közül.

De ettől függetlenül nagyon jó Charlotte Bronté-tól Az angoltanár, vagy Anne-től az Agnes Grey és a Wildfell Hall asszonya/bérlője!

Jó olvasgatást! :)

2008. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
a Buszkeseg es balitelet nekem is tetszett,de ott van meg a Tovismadarak,nem eppen kisregeny,de nagyon jo.ha szereted a "kosztumos" regenyeket,mint pl az Elfujta a szel,tudom ajanlani a Cameron testverek trilogiat Heather Grahamtol,vagy Emma Thomsontol a Szamuzott szerelmet.Harriet Beecher Stowe Tamas batya kunyhoja cimu regenye a rabszolgatarto tarsadalom ellen,es Nicholas Sparks regenyei melyek a jelenben jatszodnak
2009. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
ja es elfelejtettem a leg klasszikusabbat:)es a majdnem legjobbat, Victor Hugotol a Parizs-i Notre Dame-ot
2009. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!