Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Legfélelmetesebb novellák?...

Legfélelmetesebb novellák? (pl. Stephen Kingtől) Feltudnátok sorolni párat?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 19:41
 1/5 anonim válasza:
9%
van egy pár... :D példát nem hozok fel de kárpótlásul egyél egy kis FORGÓSTYUKOT...XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2013. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
King nem félelmetes szerintem. Lovecraft-et jobban szeretem sokkal, olvasgass bele a műveibe, majd meglátod, neked melyik jön be jobban tőle.
2013. dec. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lovecraft-tol a Suttogas a sotetben.
2013. dec. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám, hogy King nem félelmetes, de ő inkább az emberi elmét, a pszichológiára fektet nagyobb hangsúlyt. Ő pszichohorrorokat ír, amikkel nem ijesztget, hanem elborzaszt. Én nagyon szeretem a könyveit.

Novellát nem igazán tudok mondani tőle, ami ijesztő lenne, neki a regényírás ezerszer jobban megy, hisz ő az a kifejtős fajta, ezért ilyen vastagok a könyvei. Rövidebb könyveket tudok mondani, Cujo, Tortúra, és az Állattemető, bár nem tudom, az mennyire számít neked rövidnek. A ragyogás is nagyon jó.

2013. dec. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hunbula ***** válasza:

A novellái általában nem érnek fel a könyveihez, de azért van néhány. Nekem nagyon tetszettek:

Ottó bácsi kocsija

Köd (zseniális, bár kicsit hosszabb, de hivatalosan kapcsolódik a Setét Toronyhoz, ha ez felszít bárkiben bármit is)

Mrs. Todd rövid útjai (bár tipikusan az a félelmetes, hogy belegondolsz, hogy lehet ilyet, nem maga a narráció)

Túlélő Típus az faja, totál gore

Ezek mind a Csontkollekció novellái, szóval tuti elérhető itthon.

Az Otthoni Szülés (vagy ilyesmi lehetett a címe magyarul) is elég jóféle. De egyébként tényleg jobban ütnek a könyvek, mert nagydumás a bácsi.

2013. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!