Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valóban érdemes ekkora elismer...

Valóban érdemes ekkora elismerése A Jég és Tűz dala könyvsorozat, érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Én eddig csak a TV-sorozatot láttam, lekötni leköt, de nem vagyok elájulva annyira tőle, mint ahogyan azt egyes rajongóktól hallom, viszont ha könyvben sokkal többet nyújt, akkor elolvasnám.


Azt elismerem, hogy egy gondosan felépített világról van szó, ez áttűnik a képernyőn keresztül is, azonban a következők miatt van ez a dilemmám:

- irodalmi szépség

- komoly filozófiai tartalom

- szereplők gondos kidolgozása, árnyalása, a jellemfejlődés megléte

- történetvezetés

- ésszerű, logikus ok-okozati összefüggés


Aki olvasta, annak kíváncsi vagyok a véleményére.



2013. dec. 12. 20:32
 1/4 rajcziz ***** válasza:
88%

Irodalmi szépség? Hát ne várj egy hatalmas szépirodalmi szintet, de sokkalta többet nyújt egy ponyvánál. Sőt, azt mondanám, meglehetősen közel van a szépirodalmi szinthez.

A filozófiai tartalom nem feltétlenül kerül középpontba, de vannak mondatok, amin érdemes elgondolkodni.

Szereplők terén napjainkban abszolút ez az ász, gyakorlatilag nem tudnék még egy olyan művet mondani, amiben ennyire élhetők és megérhetők a karakterek.

Történetvezetés zseniális, az összefüggések megvannak, néha pedig teljesen meg tud lepni az író.

2013. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A sorozat teljesen le van redukálva lényegében IQ-light szintre. Maga a történet, a karakterek sokkal kidolgozottabbak, mint azt a sorozatból gondolná valaki.
2013. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes elolvasnod, kedves kérdező. Izgalmas, lebilincselő történet, nincsenek benne logikai dugaszok. A szereplők nagyon élethűek, én csak ajánlani tudom.
2013. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A sorozat egy vicc a könyvhöz képest. Csak ajánlani tudom, nekem a kedvencemmé vált.
2013. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!