Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehetséges, hogy Dursley-ék...

Lehetséges, hogy Dursley-ék "több generációs" kviblik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ez egy másik magyarázat lehet arra,hogy miért fogadták el Lily szülei azt ilyen könnyen, hogy a lányuk boszorkány.(Mármint azon kívül,hogy nyitottak voltak)

2013. dec. 26. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kviblik, azt említette volna a könyv, vagy Rowling.

Hermione szülei is könnyen elfogadják sőt büszkék rá, semmi bajuk nincs ezzel.

Ki ne fogadná el? Petunia pedig azért utálja ezt az egész varázslás sztorit mert ő ne lehet az, szóval szerintem ebben nincs semmi.

2013. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írja, Hermione szülei is muglik voltak, említés sincs arról, hogy a családjában visszamenőleg volt varázsló vagy boszorkány (persze bármi lehetséges) és nem csináltak belőle túl nagy problémát. Lilyre is ugyanez érvényes, az ő szülei is muglik voltak (ha emlékezetem nem csal)
2013. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel, és még kérdezném tőled: honnan tudod, hogy egyből elfogadták?

Oké, hogy Rowling nem írt/beszélt erről, de azért is lehet ez, mert ez eddig senkit sem izgatott, senkiben nem merült fel ez a kérdés, nem számított ez a momentum Lily és Perselus barátságában, se Lily és Petunia eltávolodásában, és Harry történetét sem vitte előrébb.

2013. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3. akkor te nem olvastad a könyvet elég alaposan. Rögtön az első könyvben szó volt arról, hogy Lily szülei hogy fogadták.


"– Ti tudtátok? – hüledezett Harry. – Tudtátok, hogy varázsló vagyok?

– Tudtuk! – csattant fel váratlanul Petunia néni. – Tudtuk! Persze, hogy tudtuk! Hogy is ne lennél, ha egyszer az én semmirekellő nővérem is az volt! Ő is ugyanilyen levelet kapott, ő is elment abba a… abba az „iskolába”. Aztán minden vakációkor békákkal a zsebében jött haza, és patkánnyá változtatta a teáscsészéket! Csak én láttam őt annak, ami valójában volt: szánalmas, bolond különcnek! A szüleink? Áh nem, ők nem! Nekik Lily így, meg Lily úgy – egyenesen büszkék voltak rá, hogy boszorkány van a családban!"

2013. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lily NEM Dursley szóval...
2013. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Dursley-ék alatt nyilván Evans-ékra gondolt, mert Petunia ugyebár már Dursley, de ez szerintem rajtad kívül mindnekinek leesett.
2013. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4., Olvastam, de ez a részlet egyáltalán nem jelenti azt, hogy rögtön el is fogadták. Csak azt, hogy miután elfogadták, akkor örültek neki, és nem gondoltál rossz dolognak, nem úgy, mint Petunia. Én így értelmeztem.
2013. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol egy ilyen vitát. A vége az lett, hogy aki "sárvérű" annak a felmenői között biztos, hogy volt mágikus képességgel rendelkező. Mivel ez egy öröklődése dolog, ezért a családokban elhalványul a mágia, majd egy személyben olyan erősen visszatér, hogy azt a szintet varázserőnek nevezzük. A szüleinek mágikus gyökere van. Vagy valami ilyesmi...Valószínűleg az egész egy kviblivel kezdődik, majd az ő gyereke sem lesz mágus, a következő generáció már a varázsvilágról sem tud.. stb. Majd egy fiatal lányban, vagy fiúban visszatér újult erővel a varázs. Én így gondolom. Persze lehet hogy más nem :)
2013. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem
2014. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak hogy Lily-nek Evens volt a vezetékneve, nem Dursley... egyébként nem hiszem, szerintem egyszerűen csak nyitottak voltak a dolog iránt és különleges, egyedi dolognak tartották.
2014. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!