Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó anatómiai atlaszt,...

Tudnátok jó anatómiai atlaszt, könyvet ajánlani sok képpel, részletes leírással?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok de nagyon érdekel ez a szép tudomány. Egyetemen és most is biztos nagyon jó hasznát venném egy ilyen könyvnek, csak nem ismerek egy jó szerzőt se, hátha ti jártasabbak vagytok ebben.:)
2014. jan. 1. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzed van ? :D

De most vicc nélkül. Ha nem célod folytatni eü karon esetleg orvosi karon a tanulmányaidat, feleslgs komolyabb anatómiai atlaaszt venni. Mi középiskolában a Donáth félét használtuk. Jók az ábrák, de semmi komoly, maximum meg fogod tudni mondani, mi a különbség a musculus biceps brachii meg a musculus triceps brachii között, meg elmondhatod, hogy tudod mi az az epiglottis és hol helyezkedik el. Ez úgy 4-5000 ft-ért beszerezhető. Léteznek különböző atlaszok, mint az Emberi test 3d-ben meg hasonlók, de akkor inkább már a Donáth.


Én eü karos vagyok, nekünk a Szentágothai- Az meberi test anatómiájának atlasza kellett. Ez részletes, sok minden benne van, ebből mondjuk már megtudhatod, mi a különbség a musculus iliocostalis lumborum és thoracis között. Ez 28.000 ft volt, 2 kötetes, esetlg Vaterán kifoghatsz lcsóbban régebbit, de akkor s úszod meg 15000 alatt.


Ha netán orvosi karra készülsz, akkor ott van a Sobotta, de akkor nyúlj a zsebedbe, ez 40-50.000 ft között van, mondjuk én ebbe még nem néztem bele, nem tudom milyen. A különböző tájanatómiai atlaszokról meg ne is beszéljünk.


összegezve: ha semmi komolyabb célod nincs vele, akkor elég a Donáth, bár azzal se fogsz semmire menni tankönyvek nélkül, mert kapsz egy csomó ábrát latin szöveggel, amit nem fogsz tudni értelmezni.

Ha meg eü irányban gondolkosz, akkor várj vele, majd megtanítják neked, mert latin nyelvi alapismeretek is kellenek hozzá.


Szépnek szép, de segítséggel is vért izzad vele az ember, hát még egyedül...

2014. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, ha meg könyv kell, akkor:

Kardos Lívia: Anatómia-élettan

ez 5-6000 között van, középsuliban ebből tanultunk.

2014. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most akarod használni, akkor én az SH anatómiai atlaszokat ajánlanám, mondjuk nem tudom újonnan lehet-e kapni, de használtan én egész jó árakon láttam, ill. ha rákeresel, le tudod tölteni az egészet, magyarul. Ebben van szöveg is, míg a többi atlaszban (amiket én ismerek) csak képek, azokkal nem sokra mész.

Az atlasz mellé ugyanis ahogy az előző mondja, mindig jár egy tankönyv, anélkül nincs semmi értelme az egésznek. Nekem Sobotta atlaszom van, gyönyörű, de 42.000 Ft (plusz természetesen kell hozzá a Funkcionális anatómia c. könyv Szentágothaitól), és ha nem orvosin vagy, tökéletesen felesleges.

Mondjuk ha orvosira készülsz, akkor én inkább a gimis biológia-, kémia- és fizikakönyveket ajánlanám anatómia helyett. Egyrészt ugye a felvételihez, másrészt a jó alapok kellenek az egyetemen. Az anatómiát úgyis elölről kezdik, viszont a kémiát pl. nem, ahhoz kell némi előismeret, különben nagyon nehéz lesz.

2014. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :)
2014. jan. 2. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!