Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen témájú fic-et olvasol...

Milyen témájú fic-et olvasol a legszívesebben?

Figyelt kérdés

Romantikus/shipping

(két karakter összejön, apró hétköznapi finomságok, fanservice)


Felnőtt tartalmú

(kis felvezetés, fanservice, összeborulás)


Az eredeti tartalomhoz jellegben nagyon közel álló történet

(minden karakter a színen, igény szerint újak)


Érzelmi szüttyögés

( tragikus múlt feltárul, nagyjelenet, vígasztalás)


Vagy ha egyéb, akkor mi?



2014. jan. 11. 17:06
 1/8 anonim válasza:
Attól függ milyen hangulatom van de álltalában romantikusat :)
2014. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csakis slash fictiont. :D Azon belül mindent szeretek amit felsoroltál. Csak annyi, hogy a nagyon beteg/durva/nyálas felnőtt tartalmat nem bírom. Imádom ha az egyik szereplőt nagyon megszenvedtetik, ez ilyen guilty pleasure, olyankor nagyon gonosznak érzem magam. Meg még van egy pár ilyen szakkifejezés a tarsolyomban, de nem tudom mire vagy kíváncsi. :D
2014. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, kifejtenéd, hogy mi az, amitől nagyon negyerebe, és mi az, amitől viszont jó lesz.

Úgy értem ilyen mentálrárántós cuccból ezer egy van, mitől lesz kiemelkedő?

2014. jan. 11. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Jézus, a szakszavak... Fél életemet a Wikipédiában és a Google-t túrva kell töltenem miattatok, "fic-írók". (Erre is van külön kifejezés?) :D

Én úgy vagyok vele, ha már továbbgondolt ötlet, nem igazán érdekel, éljen az eredeti alapgondolat, de ha tud valami olyat nyújtani egy "fandomon belül", hogy azt mondjam, ez tényleg szép lett, akkor engem megvásárolt. Bár ritka az ilyen, romantikusban meg még ritkább. Igaz, azt alig olvasok (függetlenül attól, hogy eredeti vagy fanfiction, nem kedvelem), így mintavételi hiba miatt ezt nem jelenteném ki egyértelműen, de amit eddig láttam, az nagyjából az "egykaptafa minimális változtatással".

Ennélfogva azt hiszem, a hármas. Legyen köze az eredetihez, tartsa meg az eredeti jellemeket VAGY megfelelő indokot szolgáltasson a módosításukhoz (csak az "OOC karakter" jelzés az elején nem elég nekem, én meg a hülye igényeim, tudom), de tudjon újat mondani. Hogy megcsavarjam még egy lehetetlen igénnyel: nem az eredeti mű "fan folytatását" értem ez alatt. Azt írta volna meg a szerző. Mutasson új szemszöget, új hangot, szóval legyen benne új vér is.

Na igen, ilyet jól megírva (hákli a köbön) azt hiszem, egyet láttam eddig. Nem olvasok sokat, biztosan van több is, bár ma már valamivel nehezebb lehet... sok a klisé meg a skatulya, nem? A "ficek" világában nem vagyok jártas, de ahogy én látom, régebben volt pár eredeti gondolat, aztán jöttek ezeknek a feldolgozásai, majd a szokásos sztori unalomig ismételve, csak a karakterek változtak. Ahogy mondod, az egész összefoglalható azokban a három pontokban, amit fentebb írtál. Bár az is igaz, ezeket könnyű sorozatban gyártani.

2014. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok, na, akkor örülök, hogy nem vagyok egyedül. Én is sokat kutattam a különféle szakszavak után. :D

Nos hát nekem egyik legfontosabb, hogy kiről szól a történet. Sajnos nagyon "hűséges" típus vagyok. Először egy fandom olvasásával kezdtem (Sherlock) és ez így 2 év alatt lett 3, de mondjuk inkább 2,5.

Aztán a másik nagyon fontos a minőség. Helyesírás, stb. Az ember írásából szinte azonnal meglátszik, hogy mennyire intelligens az író, és a történet. Olyan cuccot biztos nem olvasok tovább ahol túl sok hiba van. Az is rossz amikor nem tagolják, és a szemem kiesik az erőlködéstől, hogy megtaláljam hol tartottam. Szerintem egészen jó a minőség, elvétve találok csak kritikán aluli írást (bár ez nem jelenti azt, hogy mind tetszik). De nem tudom, hogy ez a magyar írásoknál hogy van, én angolul olvasok főként.

A történet meg, nos hát nem tudnám megmondani pontosan mi fog meg benne. Egyszerűen elolvasom a summary-t, és vagy megfog, vagy nem. Igaz, hogy szeretem a slash whump-ot (szakszavak! xD szenvedtetős), felnőtt tartalmakat meg mindent, de legyen mögötte valami nagyobb történet, legyen egy érdekes élete szereplőknek. Szeretem az AU-t (alternative universe), ez nagyon izgalmas tud lenni. Minnél hosszabb, annál jobb. Azért is tértem át erre, mert egyszerűen a könyvek túl rövidek (ugyen az a filmekről sorozatokra fejlődésben is) xD, de a kedvenceim között van pár oneshot is.

2014. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert nekem minden könyvnél szinte akad egy-két gondolat, amikor elpattan az agyam és elkezd tovább pörögni, hogy az adott karakter ilyen meg ilyen impulzus hatásra hova fejlődhetne, miből lehetne tök jó konfliktus.


Viszonylag kevés ilyen témájú ficet látok, és ezért merült fel bennem, hogy van-e erre egyáltalán igény.

Az emberek fantáziája ennyire lapos, hogy csak az érzelmi vagy tényleges recskázásig jutnak csak el, vagy egyszerűen csak erre van igény, és a tényleges történetek elvesznek a copypaste-el szaporodó sabloncuccok közt?

2014. jan. 11. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre van igény. Nézd meg a könyvesboltokat, mik mennek - nem ugyanez? Legyen két karakter, akik összeborulnak, és ennyi.

Persze nem ez az összes, de a fő vonulat mindig is a romantika (vagy a szex) lesz. A legfontosabb olvasótábor ezt igényli, ezt kell kiszolgálni. Ettől még vannak jó romantikus (vagy felnőtt tartalmú) művek, és még a legelvetemültebb "érzelmi fejlődési dráma" kedvelő is néha kikapcsolódhat az ilyeneken. :) A kisebbség a nem romantice részleg, és ez mindig is így marad, de van olvasótábora annak is.

(Van egy másik ok, miért az "érzelmi vagy tényleges recskázás" a fanfictionök legjellemzőbb megjelenési formája, de ezt legfeljebb privátban, ha érdekel, különben tényleg meglincselnek. Így is a bögyében vagyok a fél fanfiction írói világnak, nem kell, hogy a GYIK is nekem essen.)

2014. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már nem azért de csak mert valakit más érdekel mint téged, még nem jelenti azt, hogy lapos a fantáziája. Ha valóban írni akarsz, akkor kezdhetnél az elfogadásod csiszolásával!

Csak azért mert egy történetben van szerelmi szál (vagy szex) nem azt jelenti, hogy történet nem lehet! Sokszor van, hogy egyáltalán nincs szó párkapcsolatról hosszú fejezeteken keresztül, csak az utolsó sorban kb. Nem tudom, hogy te hol olvasol vagy mit, de amilyen körökben én mozgok, ott elenyésző a rossz írás, a legtöbb minőségi, érdekes, és meglepően eredeti (kérdés, hogy mi az eredeti? mondhatnánk azt, hogy már egyáltalán nincs új a nap alatt, a te konfliktusos történetedre is mondhatják, hogy már ezer olyan volt). Amúgy pedig ha tetszik, ha nem a való világban a fent említett téma egy központi probléma szinte minden ember életében, nem csoda, hogy az írásban is az érdekeli őket nem az atomfizika. Amúgy én utálom a romantikát, sem filmben, sem könyvben nem vagyok hajlandó foglalkozni vele, a való életben sem igazán köt le. Szóval elég nehéz lenne azt mondani, hogy csak azért olvasnám mert ez a divat.

2014. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!