Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Képregények? Mangák?

Képregények? Mangák?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem olvastam semmilyen képregényt. De néha annyira felkapott ez a műfaj hogy már engem is érdekel. Tud valaki olyan képregényt, ami szerelmes? És jó is?

(Könyvekben a romantikus a kedvenc..xd)



2014. jan. 12. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már itt tartunk, van egy olyan műfaj is, hogy visual novel. A számítógépen olvasod a történetet, közben a képek ahhoz igazodnak, mmint látod akivel dumálsz meg minden. Amiben eltér a könyvektől/mangáktól az, hogy van esélyed benne alakítani az eseményeket. Igaz nem sokszor, általában 8-10 választási lehetőség egy 20-30 órás visualnovel alatt.


Azért írom mindezt, mert a visual novellek közt van egy nagyon jó szerelmes/romantikus darab: Katawa Shoujo. Nagyon érdekes és egyedülálló sztori, amiben a főhős bekerül egy olyan suliba ahol fogyatékkal élő gyerekek tanulnak és ha jó döntéseket hozunk, akár a szerelem is rátalálhat. A téma eléggé meredek, de nem szabad megijedni tőle, sőt kimondottan jót tesz a műnek, hogy egy ilyen tabutémát boncolgat.


Ha tudsz angolul (bár ha mangákat akarsz olvasni, gondolom igen) akkor az nagyon jó, ha nem az kicsit gáz, mert csak az első fejezet van lefordítva.


Próbáld ki, a zenék is nagyon jók és a rajzok is szépek :)


Ja és ingyenesen letölthető :)))


[link]


U.I.: Ha annyira mangát szeretnél akkor a Highschool of the dead-et ajánlanám, igaz még csak az animét láttam, de annyira tetszett, hogy megszereztem a mangát is. Igaz eléggé akciódús, de a szerelmi szál is nagyon hangsúlyos benne, jómagam is azért kerestem meg... nem is a zombik miatt :D

2014. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekelnek a mangák akkor érdemes körülnézni a Baka-Updates oldalon ahol műfajra, kategóriára és értékelésre is lehet egyaránt keresni.

Pl. Romance+shoujo: [link]


Én nem vagyok ott a romance/shoujo témában de sok ismerősöm ajánlotta nagyon a Skip Beat! nevű mangát.

Ha csak már befejezett manga érdkel akkor nézd meg a Cheese in the Trap-ot. Ez inkább az érettebb közönségnek szól míg az előbbi a fiatalabbaknak (<25L). Érdemes más műfajban is körülnézni.


Egyetéretek a fölöttem szólóval hogy a visual novelek is jók, bár nekem a katawa-shoujo pont nem jött be, és a képregények között nagyobb a választék és cselekménydúsabbak is. VN inkább olyasmi mint egy játék ahol te alakítod a sorsodat előre megírt forgatókönyvek alapján.

2014. jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon belül, hogy szerelmes, milyen legyen? Rövidebb-hosszabb? Vicces vagy komoly? Mai korban játszódó vagy történelmi?
2014. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőknek, hogy, megszeresd a műfajt:

Ai Hime - Ai to Himegoto

Hana to Akuma

Houkago x Ponytail

Love so Life

Skip Beat!

Uragiri wa Boku no Namae o Shitteiru

Kami-sama Hajimemashita

Suki-tte Ii na yo.

Nana

Inu x Boku SS

Ouran Koukou Host Club

Ezek, az animeaddicts-on megtalálhatók többnyire.

2014. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fent említettek mellé én még ezeket ajánlanám:

Reimei no arcana

Akagami no shirayukihime

Tonari no kaibutsu-kun

Ao no exorcist

D. Gray man (nem túl romantikus, inkább drámai, akciódús, de eddig mindenkinek tetszett)

Dengeki daisy

Ayakashi hisen

360° Material

Hiyokoi

Horimiya

Kaichou wa Maid-sama

Hotarubi no mori e (mangában rövid, egy fejezetes, de van belőle mozifilm is)

Nanaco Robin

Shinobi life

Zettai Heiwa Daisakusen

2014. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy pároldalas manga: [link]

Ez meg egy 10 fejezetes: [link]

2014. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2014. jan. 13. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!