Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Idő kerekében milyen...

Az Idő kerekében milyen Gyűrűk Ura áthallások vannak?

Figyelt kérdés
Lehetőleg spoiler mentes választ kérek,még csak az első részt olvasom :D

2014. jan. 13. 21:27
 1/5 anonim válasza:

Áthallások? Semmi! Az időkerekéből bár csak 5 könyvet olvastam el (még), és a Gyűrűk Urából is hátra van még 3. rész, de az egyik szezon, a másik fazon. Az Időkereke világképe is totál más. Ott a korok újra és újra megjelennek (kerék), A GyU idővonala pedig egyenes.


Ha nagyon megerőszakoljuk a dolgot akkor talán annyi, hogy mindkettőben van jó és rossz oldal. :D Viccet félreértve. Spolier nélkül nehéz. Mindkettőben a főszereplő súlyos végzet felé halad. Hogy az Időkerekében jó-e a vége vagy sem, azt nem tudom, bár hallottam egy-két szóbeszédet.


De az idő kerekében se törpök, se tündék, csak valami tünde és máguskeverék. Ha nagyon akarnánk áthallásokat keresni, igazából bármelyik fantasy regényt elővehetnénk.


Amúgy... fuf, csúcs az Idő kereke! Alig várom, hogy legyen időm, s kiolvassam! Ha valaha úgy írhatnék, mint az az író, akkor sírnék örömömben!

2014. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Előző emberke vagyok. Egy nagyon picit inkább az Eragonhoz hasonlítanám AZ Idő Kerekét. Persze az előbbi nem ér fel az utóbbival. :) A két főszerepő hasonló stílusú. Magányos kaland igazából mindkettőjüké, akármennyire is vannak segítőtársaik, végül mégis csak maguk harcolják meg harcaikat nem csak másokkal, de önmagukkal is.


Frodó és Althor... talán a belső harcok hasonlóak lehetnek. Áh... ez már nagyon erőltetett.

2014. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Én találtam hasonlóságokat,mert azóta elolvastam.a myrdraalok nagyon hasonlítanak a nazgúlokra,a trallokok meg az orkokra,de ezen kívűl nem sok hasonlóság van.

2014. márc. 20. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az Eragonnal tényleg nagyon vannak hasonlóságok, főleg az elején, bár nem tudom olvasta-e a szerző az Idő Kerekét. Mert az azt hiszem előbb jött ki. Mindenesetre lehet véletlen is. Nekem mindkét sorozat nagyon tetszik, bár az Idő Kerekéből még hátravan néhány kötet :P


A Gyűrűk Urára szerintem egyeltalán nem hasonlít. Semmiben.

2014. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én még csak a 2/1-et olvasom(az 1/1,és az 1/2után),

a Gyűrűk urából annyi,h a Folyóköz=Megye,valamint az 1.részében ugyanúgy egy folyónál válnak 3 részre,mint a Gyűrűk urában

DE

ha nem csak a gyűrűk uráról beszélünk,hanem az egész tolkien-i világgal hasonlítjuk össze,akkor a 2/1-ben van egy Hurin nevű karakter,a Húrin gyermekeiben Húrint elátkozza Morgoth,így mindent lát,mig a Wot-ban külnleges,vadászkutya szintű szimata van,amivel meg tud találni gyilkosokan,tolvajokat is,csak a tettük szaga alapján

2015. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!