Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Romeo és Julia?

Romeo és Julia?

Figyelt kérdés

-a legszinpatikusabb szereplő, miért?

-Ki a legkevésbé szinpatikusabb szereplő miért?

-kinek a helyébe tudnád magad elképzelni?

-ha te írtad volna a művet hogyan alakultak volna az események?

-felteszel magadnak 1 kérdést


2014. jan. 19. 17:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Kösz elöre is! :D Légyszi rendes válaszokat! :D
2014. jan. 19. 17:48
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

- Számomra egyik szereplő sem volt túlontúl szimpatikus ... hogy miért ? ... Az az igazság nem tudom...az egész műben feszült hangulat uralkodik... mindig azt vártam hogy hol és mikor történik valami "tragikus" ( ezzel szemben a végén volt szinte minden "izgalmas" rész .... )

Ez egy " klasszikus" mondják míg szerintem mindössze egy a mai szappanoperákhoz hasonló "valami" . Minden karakter egy síkú ... Mondhatni csak egy-két tulajdonságuk van és én ettől olyan snasznak érzem az egészet .

- Bárhogy is nézem Rómeó és Júlia az aki számomra a legunszimpatikusabb személyiségek . Úgy gondolják csak ők meg a szerelmük létezik a világon azt hiszik ez minden ... Számomra nem ez a legfőbb erény s "dolog" a világban így én velük egyáltalán nem tudtam azonosulni

- ezt kihagynám

- Mai szemmel nézve én valami fantasy sci-fi felé vittem volna az eseményeket de ha abban a korban abban az időben kellett volna gondolkoznom akkor egyértelműen én "IGAZI" tragédiát csináltam volna belőle , olyant amelyben minden 3-4 oldalon történik egy tragikus esemény a mellék és a főszereplőkkel is . " A csattanó a végén az lenne hogy Rómeó rájön egy vakondember s ezért nem élhet Júliával Júlia ezért megöli Rómeót majd utána magával is végezne ha... innen től találd ki


( a végét poénnak szántam de az elejét komolyan gondoltam)

2014. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Közvélemény-kutatást végzel a R&J-ról? Érdekes. Ezekre a kérdésekre nem neked kéne választ adnod? Na mindegy.


1. Nem tudom, talán a dajka.

2. A főszereplők. De leginkább Rómeo. Júlia legalább cselekvő hős (ami szép húzás az öreg Vilitől, mert a fene várt volna ilyet abban a korban).

3. Talán Lőrinc barát. Mindent megpróbált, de ezek a fiatalok megveszett csikók, csak megöngyilkolódtak (pedig kb. fél percen múlt az egész). Mit lehet tenni?

4. El sem kezdődik. Egy nagyformátumú drámával kevesebb, de Shakespeare összes munkája közül, de még az összes trgédiája közül is ezt utáltam a legjobban. (A tragédiáit nem szeretem. A királydrámák jobbak.)

4. Miért tegyek fel magamnak még egy kérdést?

2014. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

- Rómeó, megpróbálja megbékíteni a családját, Júliáért is megtesz mindent

- Tybalt, mindig csak az összetüzést keresi a másik családdal

- Rómeó

- Ha én írnám akkor Rómeó elmonadná Tybaltnak , hogy elvette a húgát és ezért nem akar vele harcolni. Akkor legalább mindenki tudná, hogy hagyan áll a helyzet.


-Ezt a kérdést dolgot nem értem. De maradjunk a: Rómeó miért vagy te Rómeó.

2014. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hosszúhajú ***** válasza:

Jézusom, de hát ez nem a te véleményed lesz, amit mi írunk. És ha megkérdezi a tanár hogy indokold meg miért? Egy nap alatt kaptad meg a válaszokat, azalatt 12 -szer megnézed. Ráadásul ezek igazán szubjektív kérdések, nem matek egyenletek.

Könyörgöm 2 órás dvd film! Eldöntöd, jé, ez szimpi, ez nem szimpi, hát ennek a helyébe nem lennék, ennek a helyébe lennék. Miért nem nézed meg? Jó film, azt meg el tudod dönteni, hogy ki a szimpatikus, ki az akivel meg sose cserélnél. Ne haragudj, a világ legegyszerűbb dolga megnézni egy filmet, és elmondani, hogy ki tetszik, ki nem, óvódások és el tudják mondani.

2014. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

1 - Aki szeret olvasni, mert az olvasás jó.

2 - Aki gyakorin kérdi meg a leckét, mert lusta.

3 - Az olvasó helyébe.

4 - Először el kell olvasni, utána lehet megkérdezni, mi lett volna, ha...

5 - Miért nem olvastad el?

2015. szept. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem oktatást kértem, hanem segítséget nem értem az ilyen jól nevelt magyar analfabétákat!
2015. szept. 14. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondja, aki nem olvas el egy könyvet, és még az iróniát sem érti...

Amúgy több mint másfél év után mi súlya van a kérdésnek?

2015. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ne te mond meg nekem, hogy a saját kérdésemnek mikor van, vagy nincs súlya!
2015. szept. 19. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább ne lennél ilyen flegma.
2015. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!