Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az antikváriumokban körülbelül...

Az antikváriumokban körülbelül milyen áron vesznek be könyveket az eredeti árukhoz képest?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nyomott áron, ha a könyv kifogástalan állapotban van, akkor sem éri el a eredeti ár 10 százalékát.
2014. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

10 %?????? Te jó ég...sejtettem, hogy rablás de ez..na semmit sem viszek be annyiért interneten is ki tudom szórni őket.

Köszönöm!

2014. jan. 26. 14:06
 3/9 belapus ***** válasza:
100%
Esetleg fontold meg azt a lehetőséget is, hogy felajánlod egy könyvtárnak.
2014. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha ilyen helyzetben lennék:/ De szükségem van a pénzre, még ha kevés is. Különben el sem adnám ezeket a számomra fontos könyveket.

De köszönöm a felvetésedet!

2014. jan. 26. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen könyveket, milyen állapotban, mennyiért adnál?


Csak kíváncsiságból, mennyire reálisak az elképzeléseid; találkoztam már olyannal, aki az eredeti árat akarta volna megkapni.

2014. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pl. középiskolai tankönyvek 3-400 Ft körül, némelyiknek az eredeti ára 2000 Ft, de a legolcsóbb is 1000 Ft felett van.

Egyetemi tankönyvek kb fél áron.

Egyéb jellegű, pl. növényhatározó, állathatározó kb. féláron.

Teljesen hibátlan, olvasatlan egyszerű fordítású Biblia, olyan mintha a boltban lenne, az eredeti árához képest egy ezressel olcsóbban.

És még mások is. Fent is vannak egy hirdetőoldalon de senkit nem érdekelnek..gondolom hódít az e-book kor:/


Mindegyiket úgy áraztam be, hogy megnéztem az eredeti árukat több helyen és mélyen alá áraztam és számításba vettem, ha van valami baja.

2014. jan. 26. 18:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Az is igaz mondjuk, hogy a tankönyveknek nincs most szezonja, meg lehet nem is ezeket használják már..nem tudom..szerintem azért reális áron adom őket, ennyi pénzből kinyomtatni se lehet őket.
2014. jan. 26. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Tankönyveknél probléma, hogy hol ezt, hol azt választják, illetve az iskola rendeli őket. Szóval ezeket elég nehéz elpasszolni, de van néhány olyan oldal, amiket pont erre hoztak létre. Rokonok, ismerősök között is körbekérdezhetsz.


Nálunk az egyetemi könyvesboltba vissza lehetett vinni a könyveket, mivel árultak használtat is.

2014. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azok lényegében a szemétbe mennek


állapot/minőség

ritkaság/kiadás éve


=


beszerzhetőség ><


ezek alapján ha új könyvet pl 1990 utáni akarsz adni akkor azt fillérekért HA beveszik de csak kidobni tudják


ha új könyvet de nagyon ritkát nyilván új könyvek közül kevés a ritka akkor vmivel értékelhetőbb


de célszerű régi könyveket vinni azért is antikvárium leginkább

2014. jan. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!